Apple kthehet në seancat ballë për ballë të "Sot në Apple" në Evropë

Sot në Apple

Apple ka rifilluar, këtë herë duket kështu, "Sot në Apple" seanca ballë për ballë në shumicën e Apple Stores në Evropë, përfshirë Spanjën, Gjermaninë, Holandën, Italinë, Mbretërinë e Bashkuar, Francën, Turqinë dhe Brukselin, duke u ofruar përdoruesve mundësinë për t'u takuar, si para pandemisë, për të mësuar, bashkëpunuar dhe eksploruar botën nga pajisjet Apple dhe të jenë në gjendje të marrin shumica prej tyre.

mollë vitin e kaluar pezulloi seancat ballë për ballë të Today at Apple Për shkak të koronavirusit dhe megjithëse, pak nga pak, Apple Store ishte duke u rihapur, seancat Today at Apple nuk ishin më në dispozicion personalisht, duke u bërë klasa online përmes YouTube.

Fillimisht, kompania shpresonte të kthehej në normalitet si në Evropë ashtu edhe në Shtetet e Bashkuara. 30 gusht, megjithatë, rritja e infeksioneve dhe shqetësimeve të variantit Delta për shëndetin dhe sigurinë e stafit dhe klientëve e shtynë kompaninë të vonojë kthimin në seancat ballë për ballë nga Sot në Apple një ditë pas shpalljes së kthimit të tij.

Në vend të seancave ballë për ballë, Apple ka publikuar seancat Sot në Apple në YouTube, seanca të të gjitha llojeve që Ato shkojnë nga fotografia në vizatim në art.

Nëse doni të shijoni kthimin e këtyre klasave ballë për ballë, mund të rezervoni tani dhe merrni pjesë në Sot në sesionet e Apple duke kontrolluar uebin për datën, kohën dhe disponueshmërinë e dyqanit tuaj lokal.

Si një masë paraprake, Apple u bën thirrje të gjithë pjesëmarrësve që përdorni maska, për të ruajtur distancimin shoqëror dhe për të marrë masa shtesë për shëndetin dhe sigurinë bazuar në kushtet lokale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.