Apple lëshon beta të pestë të macOS 10.14 Mojave për zhvilluesit

Sfondi MacOS MojaveJemi në dyert e muajit gusht dhe beta Mojave duhet të fillojë të rafinohet, kur ka mbetur afërsisht një muaj e gjysmë derisa të paraqitet versioni përfundimtar i softuerit të parë Apple që ka një modalitet të plotë të errët .

kjo beta e pestë prezantohet dy javë më vonë se beta e katërt kur të ketë kaluar një muaj i gjatë që nga prezantimi i sistemit operativ vijues për Mac. Këtë herë gjetëm diçka të re gjatë instalimit të beta-s në një mënyrë më të thjeshtë. 

Ne mund të përdorim shkarkimin e beta-s nga menuja dhe duke klikuar te "Rreth këtij Mac". Aty do të gjeni opsionin: Përditësimi i softuerit. Por azhurnimi është gjithashtu i disponueshëm nga Preferencat e Sistemit - Azhurnimi i Softuerit.

Në beta 5 gjejmë sfonde të reja, duke u bërë një nga risitë më të mëdha të macOS Mojave. Këto fonde të reja Ato janë krijuar posaçërisht për kontrastin që Mojave do të na ofrojë me sfonde të lehta dhe të errëtasi dhe diapazonin midis tyre. Midis sfondeve të reja, ne gjejmë linja të caktuara abstrakte, një sfond lule, si dhe imazhe të përdorura në promovimin e macOS Mojave. Fotografitë do t'i gjeni në Preferencat e Sistemit, siç gjenden në versionet aktuale të macOS.

Së bashku me këto zhvillime, ne vazhdojmë të gjejmë përparime në lajmet Mojave, të tilla si dyqan i ri aplikacionesh, në stilin iOS, me sugjerime sipas temës. Ne gjejme mjete të reja për Safari, duke përfshirë funksione të reja për mbrojtjen dhe krijimin e fjalëkalimit.

Risi tjetër e rëndësishme e Mojave, është prezantimi i plotë i modalitetit të errët, i cili ndryshon ngjyrën e desktopit ndërsa dita përparon. Në këtë kuptim, ne ende nuk kemi versione të aplikacioneve të tilla si Pages, Numrat ose Keynote të përshtatura në modalitetin e errët. Më në fund, ne gjejmë opsionin Stacks, për të grupuar skedarët në desktopin tonë në pirg të të njëjtit lloj: PDF, imazhe ose një lloj tjetër skedari.

Shpresojmë të shohim versionin Mojave të korrigjuar plotësisht për shtatorin e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Gonzalo blasco dijo

    Meqenëse kam instaluar këtë version të fundit, kam probleme me fillimin e kompjuterit, duke njoftuar gjysmën e kohës që duhet të instaloni një azhurnim kritik në mënyrë që të përdorni kompjuterin ... Dhe kjo më humb shumë kohë çdo herë ... Crap .. .