Apple lëshon beta të dytë të macOS 12.2 për zhvilluesit

macOS Monterey

Zhvilluesit që ndërtojnë aplikacione për Apple tashmë kanë një version të ri të macOS Monterey për të testuar. Eshte per beta e dytë e macOS 12.2, e cila sapo ka lëshuar kompaninë për të gjithë ata programues që e dëshirojnë atë.

Siç ndodh gjithmonë me të gjitha versionet beta të macOS, zhvilluesit e autorizuar të Apple mund ta shkarkojnë atë drejtpërdrejt nga faqja e internetit e zhvilluesve të Apple ose nëpërmjet OTA nëse kanë tashmë një version beta të macOS Monterey të instaluar në Mac-in e tyre. , Do të duhet të presim.

Tre javë më parë Apple lëshoi ​​beta-në e parë të macOS 12.2 dhe vetëm pak orë më parë lëshoi ​​beta-në e dytë. Ky version i macOS Monterey përfshin një aplikacion të ri muzikor dhe përmirësime për Safari në ekranet ProMotion, siç është MacBook Pro.

Kjo beta e re ka numrin e Ndërtimi 21D5039d. Tani është në dispozicion për shkarkim në faqe nga Apple për zhvilluesit. Mund të shkarkohet gjithashtu përmes OTA, nëse Mac-i i zhvilluesit më parë ka të instaluar një beta të macOS Monterey.

Tashmë në betan e parë të macOS 12.2 mund të vërehen disa lajme. Ai përfshin një aplikacion të ri vendas për Muzika e Apple, më i shpejtë dhe më i qetë se versioni i mëparshëm, i cili dukej më shumë si një faqe interneti.

Risia tjetër që mund të shohim në macOS 12.2 beta 1 është një përmirësim thelbësor në lëvizjen e ekranit në Safari me ekrane PROMOVIMI, si ai i MacBook Pro.

Gjëja më logjike është se kjo beta e re e dytë është thjesht për të korrigjuar gabimet e gjetura në të parën dhe nuk ofron ndonjë lajm të rëndësishëm për përdoruesit.

Siç bëjmë gjithmonë nga këtu, ne e rekomandojmë atë mos instaloni asnjë version beta macOS në Mac-in tuaj, nëse e përdorni për punë ose studim. Zhvilluesit kanë Mac specifikë për të kryer këto teste, të cilat nuk përmbajnë të dhëna kritike. Nëse për shkak të ndonjë gabimi në beta, kompjuteri prishet, ata e rivendosin atë dhe fillojnë nga e para, nuk ka problem. Janë rreziqe profesionale. Nëse kjo ndodh me tuajën, do të keni një problem ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)