Apple lëshon beta të katërt të macOS Monterey 12.3

Monterey

Ne tashmë kemi me vete se çfarë është beta e katërt e macOS Monterey në versionin e tij 12.3; Jemi pothuajse në portat e lançimit të versionit përfundimtar për të gjithë audiencat e këtij sistemi të ri operativ. Ky macOS i ri është diçka që ne të gjithë presim sepse ekziston një nga veçoritë më të pritura. Kontroll Universal aspiron shumë lart dhe funksionet e tij priten me padurim. Në fakt Është ky version që na e sjell këtë funksionalitet.

Tani jemi në prag të lëshimit të versionit publik të gjerë të versionit 12.3 të macOS Monterey. Nëse doni të dini se si ta shkarkoni këtë version të ri Beta, thjesht duhet të shkoni te Qendra e Zhvilluesve të Apple ose nëpërmjet një përditësimi me valë në pajisjet që përdorin softuerin beta dhe nëse jeni regjistruar në programin e provës mund të merrni versionin e ri. 

Në këtë version të ri të Beta-s, ne kemi tani të aksesueshme atë që e njohim si Kontrolli Universal. Punon me iPadOS 15.4 për të zgjeruar hapësirën e punës të përdoruesit në tablet. Një tastierë, maus ose tastierë e vetme që është e lidhur me një Mac mund të ndahet me shumë kompjuterë Apple afër, iPad. Një mrekulli. Është diçka që shumë njerëz e prisnin sepse deri më tani kishte zgjidhje të palëve të treta si p.sh duet, por duhet të paguanit një abonim nëse dëshironi ta kishit këtë veçori me valë. Tani nuk do. Sigurisht, duhet të keni një kompjuter më të ri që të mund të instaloni këtë version të ri të macOS 12.3

Sigurisht, nëse po mendoni të provoni këtë veçori tani, por nuk jeni regjistruar në programin e zhvilluesve, mund të jetë një opsion logjik të prisni edhe pak derisa të publikohet versioni i përshtatshëm për të gjithë audiencat. Në rast se nuk mund ta duroni, mund ta shkarkoni gjithmonë tani, por po, ju lutem mos e bëni atë në ekipin tuaj kryesor, sepse megjithëse beta janë zakonisht të qëndrueshme, ato gjithmonë mund të shkaktojnë probleme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.