Apple lëshon Betën e tretë të watchOS 8.3 për Zhvilluesit

Siç na është mësuar Apple së fundmi, një javë pas lançimit të versionit beta të watchOS, kompania amerikane lanson një version të ri. Këtë herë ne gjejmë se çfarë është beta e tretë e watchOS 8.3, po, lëshuar për zhvilluesit për qëllime testimi. Pra, nëse dëshironi të provoni këtë sistem të ri operativ, duhet të jeni regjistruar në programin e zhvilluesve të Apple. Mund të prisni gjithmonë për versionin publik.

Një javë pas lançimit të versionit të dytë beta të watchOS 8.3, Apple lëshoi ​​për zhvilluesit atë që është edicioni i tretë i këtij versioni testues. Për momentin është në dispozicion vetëm për ata që janë regjistruar në programin e zhvilluesit të kompanisë. Mbani në mend se është një version provë dhe se si të gjithë, mund të ketë gabime. Pra, duhet të jeni shumë të qartë nëse doni të shkarkoni beta. Nëse e bëni këtë, bëni kopje rezervë që në rastin e Apple Watch janë automatike, sepse me siguri nuk dëshironi që pajisja të jetë e papërdorshme. Kjo më bën t'ju them që të mos e instaloni në pajisjet kryesore.

Për momentin nuk është gjetur asgjë e re në këtë version të ri që është i treti. Nuk shtohen ndryshime përtej korrigjimeve të mëparshme të gabimeve dhe përmirësimeve të artikujve, të paktën që ne dimë. Ne do të jemi në pritje në rast se do të dalë diçka e re, por për momentin duket se jo. Përndryshe, do ta vendosim në një hyrje që ta dimë të gjithë.

watchOS 8.3 mund të shkarkohet përmes aplikacionit të dedikuar Apple Watch në iPhone duke shkuar te General> Software Update. Për të përmirësuar në softuer të ri, Një Apple Watch duhet të ketë 50 për qind jetëgjatësi të baterisë, duhet të vendoset në karikues dhe duhet të jetë brenda rrezes së iPhone.. Edhe nje gje. Mos e hiqni nga karikuesi dhe mos e rinisni për llogarinë që ju sjell.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.