Apple lëshon macOS Ventura RC për zhvilluesit

macOS-Ventura

Gjithçka shkon sipas planit. Nëse beta e njëmbëdhjetë e macOS Ventura u lëshua për zhvilluesit javën e kaluar, vetëm pak orë më parë u lëshua me versionin Lëshoni kandidatin, versioni i fundit para atij përfundimtar.

Kështu siç e njoftuam pak ditë më parë falë rrjedhjes së Mark Gurman, javën e ardhshme (E hënë, 24 tetor) të gjithë përdoruesit me një Mac të pajtueshëm do të jenë në gjendje të përmirësojnë softuerin e ri të këtij viti për Mac: macOS Ventura.

Pak kohë më parë Apple ka lëshuar MacOS Ventura Release Candidate për të gjithë zhvilluesit. Të gjithë e dimë se çfarë do të thotë. Versionet beta tashmë kanë përfunduar, dhe ky është versioni përfundimtar, i cili duhet të testohet fillimisht nga zhvilluesit këtë javë.

Pra, nëse nuk ka gabime (shumë e pamundur në një kandidat për publikim), të hënën e ardhshme, më 24 tetor, Apple do të lëshojë për të gjithë përdoruesit versionin përfundimtar të softuerit për Mac-ët e këtij viti: macOS po vjen.

Një version RC i lëshuar një javë pas lëshimit të versionit beta 11. Testet kanë mbaruar, dhe gjithçka është gati në mënyrë që të gjithë përdoruesit që kanë një Mac të përputhshëm me versionin e trembëdhjetë të macOS të mund të përditësojnë kompjuterët e tyre duke filluar nga e hëna e ardhshme, 24 tetor në orën shtatë pasdite, me orën spanjolle.

Një macOS Ventura që vjen i ngarkuar me veçori të reja, si p.sh Menaxher i skenës, (një menaxher i ri me shumë detyra), Kamera e vazhdimësisë, për të përdorur iPhone tuaj si një kamerë në internet, handoff për FaceTime, veçori të reja në postë, ekspeditë gjuetine y Spotlight ndër të tjera.

Biblioteka e fotografive gjithashtu merr përmirësime të rëndësishme dhe macOS Ventura do të jetë në përputhje me të Metal 3, një motor i ri grafike 3D që padyshim do të kënaqë të gjithë ata që duan që më në fund të jenë në gjendje të përdorin Mac-et e tyre për të luajtur lojëra XNUMXD në kohë reale, diçka e pamundur deri më tani. Pothuajse atje…


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.