Apple lëshon versionin e dytë beta të macOS Ventura 13.2

Ventura

Sot është dita beta në Cupertino. Pak më shumë se një orë më parë, dikush në Apple Park shtypi një çelës dhe softueri i ri është lëshuar në beta për shumicën e pajisjeve Apple, dhe mes tyre, beta e dytë e MacOS Ventura 13.2.

Pra, zhvilluesit e aplikacioneve për pajisjet e ndryshme Apple tashmë kanë punë për të testuar projektet e tyre aktuale në këto versione beta. Dhe konkretisht ai i Mac-eve, duke ofruar disa lajme interesante.

Katër javë pas lëshimit të versionit beta të parë të MacOS Ventura 13.2 për zhvilluesit, Apple ka lëshuar versionin e dytë të tij. Një beta e re që është tashmë në dispozicion për të instaluar në Mac-et e destinuara për teste të tilla.

Si gjithmonë, zhvilluesit e autorizuar nga Apple tani mund të përditësojnë Mac-et e tyre në këtë version të dytë beta të Mac OS Ventura 13.2. si zakonisht, duke hyrë në faqen e internetit të Apple Developer Center me llogarinë tuaj të autorizuar të zhvilluesit.

macOS Ventura 13.2 ka një risi të konsiderueshme në krahasim me versionin aktual që të gjithë përdoruesit kanë instaluar në Mac-ët tanë të pajtueshëm me MacOS Ventura. Është mbajtësi për çelësat e sigurisë për ID e Apple, duke i lejuar përdoruesit e tij të verifikojnë identitetin e tyre me pajisje fizike në vend të kodit të pajisjes dixhitale.

L çelësat e sigurisë Ato ofrojnë mbrojtje të shtuar për ID-në tuaj të Apple, duke zëvendësuar kodet aktuale të verifikimit që shfaqen në një pajisje dytësore kur hyni në një pajisje të re, kur hyni në iCloud, blini në Apple Store dhe më shumë.

Pra, ka më pak për të shkuar derisa të mbarojnë testet e MacOS Ventura 13.2 në fazat e tij beta dhe Apple të lëshojë versionin përfundimtar. Në këtë mënyrë, të gjithë përdoruesit mund të përditësojnë Mac-ët tanë të pajtueshëm dhe të përshtaten me sistemin e ri të çelësave të sigurisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.