Apple lëshon pamjen paraprake të teknologjisë 132

Safari Teknologjia Pamjeje

Versioni i ri i shfletuesit eksperimental të Apple tani është në dispozicion për të gjithë përdoruesit. Në këtë rast është versioni 132 dhe arrin pikërisht kur kanë kaluar dy javë nga lansimi i versionit të mëparshëm. Si gjithmonë në këto versione të reja, disa gabime dhe gabime të zakonshme korrigjohen përveç shtimit të përmirësimeve tipike në JavaScript, CSS, vlefshmërinë e formularit, Inspektorin e uebit, Web API, WebCrypto, përmirësimet e mediave dhe të performancës.

Siç e dini të gjithë ose pothuajse të gjithë, ne po përballemi me një shfletues të pavarur për të përjetuar lajme dhe me një shkarkim krejtësisht falas që çdo përdorues mund ta instalojë në Mac. Në këtë, rregulli është i qartë dhe i thjeshtë, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime merr Apple për të zbuluar gabimet dhe për të aplikuar korrigjimet e nevojshme. Gjithashtu, siç e mbajmë mend gjithmonë në përditësimet që vijnë për të jetë i instaluar nuk ka nevojë të keni një llogari zhvilluesi dhe çdokush mund të shkarkojë duke hyrë thjesht në uebfaqen e zhvilluesve të firmës Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.