Apple mbyll më shumë dyqane për shkak të pandemisë

maska

Këtë javë Apple është mbyllur përkohësisht shtatë më shumë dyqane në SHBA dhe Kanada. Lajm i keq, pa dyshim. Dhe jo për Apple, sepse nuk është një pengesë serioze për ta që të mbyllin përkohësisht disa nga Apple Store-et e tyre, as për ne, sepse mbyllja e një dyqani në Houston nuk ka shumë rëndësi për ne.

Por është një lajm i keq për shkak të sfondit të tij. Fakti që Apple mbyll përkohësisht disa nga dyqanet e saj në SHBA do të thotë se është i lumtur koronavirusi kthehuni në ngarkesë, kur tashmë mendonim se e kishim fituar luftën, falë vaksinave. Dhe ky është sigurisht një lajm i keq.

Disa dite me pare kemi komentuar se një dritë e kuqe paralajmëruese ishte ndezur në SHBA Apple ishte mbyllur tre të dyqaneve të saj Apple në Amerikën e Veriut dhe Kanada për shkak të COVID-19 të lumtur. Gjë e keqe, menduam.

Dhe tani mbyllja e Apple Stores shtrihet në më shumë zona të SHBA-së Këtë javë, shtatë dyqane të tjera kanë rënë. Pa dyshim, një lajm shumë i keq. Kur menduam tashmë se falë vaksinave po fitohej lufta kundër koronavirusit të lumtur, u shfaq varianti mikron dhe infeksionet janë rritur përsëri, dhe tani, në mesin e atyre tashmë të vaksinuar. Një fatkeqësi.

Ky variant i ri tashmë supozon a 3% të rasteve të COVID në SHBA dhe duke marrë parasysh nivelin e tij të lartë të infektimit, madje edhe te njerëzit tashmë të vaksinuar, janë planifikuar masa të reja kufizimi në pronat e ndryshme të Amerikës së Veriut dhe në pjesën tjetër të botës. Ne shkojmë prapa.

Shtatë dyqanet që Apple ka mbyllur këtë javë janë Dadeland në Miami, Gardens Mall në Palm Beach, Lenox Square në Atlanta, Highland Village në Houston, Summit Mall në Ohio, Pheasant Lane në New Hampshire dhe një Apple Store në Kanada. Dhe me siguri në ditët në vijim do të vazhdojnë të mbyllen më shumë Apple Store. Kohët e këqija janë kthyer.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)