Apple mund të lëshojë kufje të nivelit të lartë këtë vit

Siç është raportuar nga analisti financiar KGI Ming-Chi Kuo, Apple mund të lëshojë kufje të nivelit të lartë këtë vit, duke përfituar nga tërheqja që ka me AirPods dhe HomePod.

Lajmi vjen nga një raport për investitorët e Apps, në të cilin analisti ka pasur qasje. Apple do të lëshonte kufje të nivelit të lartë, me një dizajn krejtësisht të ri, gjë që do t'i shtohej listës së gjatë të aksesorëve audio. Deri më sot, nuk dihen detaje, siç është data e prezantimit të produktit, megjithëse ka të ngjarë të paraqitet në tremujorin e fundit të vitit 2018. 

Në mënyrë të parashikueshme, këto kufje kanë lidhje pa tela. KGI Ming-Chi Kuo, flet për kufjet me filozofinë e AirPods, por me karakteristika akustike të përmirësuara. Në mënyrë të parashikueshme, forma është diçka e ngjashme me kufjet tashmë të njohura Beats. Mbetet të shihet se do ta ketë Siri asistent. njoftimi-rreh-2 Raporti përmend se kufjet janë "krejt të reja" Nëse këto kufje mbi veshë janë të hapura apo të mbyllura, mbetet të shihet.. Në mënyrë të parashikueshme dhe me qëllimin e diferencimit të tyre nga AirPods, këto kufje të reja do të mbyllen, pasi akustika është më e mirë në këtë lloj kufjesh, falë anulimit më të mirë të zhurmës dhe më shumë hapësirë ​​për të përfshirë materiale më të mira.

Një pjesë tjetër e rëndësishme do të jetë njohja e harduerit të këtyre kufjeve të reja. AirPods për shembull, sot kanë një çip W1 për të ndihmuar në çiftimin dhe funksionet Siri.. Nga ana tjetër, HomePod, duke qenë më i madh, ka një SoC A8 të fuqishëm, i aftë të adaptojë akustikën e dhomës dhe trajtimin e mikrofonave të integruar.

Në një kuptim tjetër, me siguri do të shohim versionin e dytë të AirPods. Në parim, nuk pritet ndonjë risi e dizajnit nga AirPods, edhe pse parashikohet se do të ketë një procesor të përmirësuar. Po flitet për të përfshijnë funksionin Hey Siri. Më parë, duhet të shohim karikimin pa tel, krah për krah me rastin specifik, i cili u prezantua në fjalën kryesore të shtatorit 2017, por nuk i dimë ende datat e fillimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.