Apple Pay do të arrinte përdoruesit në Meksikë sot sot

Apple Pay Meksikë

Kompania Cupertino sapo ka lançuar Apple Pay për përdoruesit e firmës në Meksikë. Në këtë kuptim kur hyjmë në Uebfaqja e vendit të Apple Nuk na tregon askund se shërbimi është aktiv, por disa përdorues kanë kontaktuar me Subjekti bankar Citibanamex, i cili deklaroi se nga sot 23 shkurt ata do të kishin shërbimin aktiv.

Ndoshta aktivizimi do të zhvillohet në orët e ardhshme ose edhe kur ne po shkruajmë këtë artikull që nga ajo kohë konfirmimi bankar tregon qartë se gjithçka është gati për të nisur këtë shërbim të pagesave Apple në njësinë tuaj ekonomike. Përdoruesit do të jenë në gjendje të shtojnë kartat e tyre të kreditit dhe MasterCard.

Uebfaqja e Apple tregoi se shërbimi do të ishte i disponueshëm në vitin 2021 dhe duket se do të jetë i disponueshëm. Apple e ka këtë shërbim aktiv në shumë vende dhe Meksika ishte një nga ato që nuk ishte aktive, kështu që është vërtet kënaqësi të shohësh një shërbim të rëndësishëm të mbërrijë për të bërë pagesa të sigurta, efikase dhe mbi të gjitha të thjeshta me Apple Pay.

Nga ana tjetër, është e rëndësishme të theksohet rëndësia e bizneseve që kanë pajisje të përputhshme me këtë mënyrë pagese. Datafonët janë të rëndësishëm për të kryer këto lloje të pagesave me iPhone ose Apple Watch, kështu që bankat duhet t'u sigurojnë bizneseve këtë lloj pajisjeje.

Në vendin tonë është e vërtetë që shumica dërrmuese e bizneseve i kanë në dispozicion këto datafone për një kohë të gjatë për të bërë pagesa, tani Me pandeminë COVID-19, kjo lloj pagese u rrit ndjeshëm dhe ne shpresojmë që ajo të rritet për të lehtësuar çdo blerje. Mbetet për tu parë që është konfirmuar zyrtarisht nga Apple por gjithçka tregon se do të jetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.