Apple planifikon të lançojë një monitor të ri me gjysmën e çmimit të Pro Display XDR

Shfaq

Nëse një përdorues i Apple planifikon të blejë një Mac mini, ai gjithashtu ka nevojë për një monitoruar. Dhe nëse ajo që po blini është një MacBook, ka shumë të ngjarë që të keni nevojë edhe për një ekran të jashtëm më të madh për të punuar me laptopin në tryezën tuaj.

Pra, gjëja e parë që ai bën, si një adhurues i mirë i markës, është të shikojë në Apple Store se cilët monitorë mund të blihen që i përshtaten Mac-it të tij të ri. Ekzistojnë vetëm dy modele të monitorëve të jashtëm. Një kushton 5.499 Euro dhe i njëjti por me xham 6.499 euro me nanoteksturë për krahun. Por kjo mund të ndryshojë së shpejti.

Apple aktualisht "detyron" përdoruesit e Mac mini dhe MacBook të punojnë me monitorë të palëve të treta, jo të Apple. Thjesht sepse ka vetëm një model të ekranit të jashtëm, atë Pro Shfaq XDR me një çmim ndalues ​​për shumicën e njerëzve: 5.499 Euro dhe 1.000 Euro më shumë nëse e dëshironi me xhamin mat pa reflektime. Një i animuar.

Por Mark Gurman, ka postuar në Bloomberg, se Apple planifikon të lançojë një monitor të ri të jashtëm që do të kushtojë rreth 2.500 euro. Edhe pse do të vazhdojë të jetë i shtrenjtë në krahasim me ofertën e monitorëve cilësorë që mund të gjeni në treg, të paktën, do të keni mundësinë të zgjidhni një ekran Apple me gjysmën e çmimit të Pro Display XDR aktual.

Ky informacion përputhet me thashethemet e hedhura nga zbuluesi i Twitter @dylandkt, kur ai shpjegoi se Ekrani LG ai po projektonte tre ekrane të reja për Apple, 24, 27 dhe 32 inç. Me sa duket, dy të parat do të ishin për Apple Silicon iMac dhe ai 32-inç për një monitor të ri të jashtëm.

Shpresojmë që e gjithë kjo të jetë e vërtetë dhe së shpejti do të kemi mundësinë të blejmë një monitor të jashtëm nga Apple me një çmim më të volitshëm se Pro Display XDR aktual.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)