Apple paraqet 10 modele Apple Watch dhe AirPods në Komisionin Ekonomik Eurasian

Aktiviteti Fizik-Apple-Watch

Çdo kompani që dëshiron të shesë një lloj pajisjeje duhet së pari të kalojë filtrat e organeve kompetente. Në Shtetet e Bashkuara është FCC, në Evropë Komisioni Ekonomik Euroaziatik dhe në Kinë është Teena. Kompania me qendër në Cupertino sapo ka prezantuar produktet e reja që Apple do të nxjerrë në treg në muajt e ardhshëm në Evropë dhe midis të cilave mund të shohim dy modele të reja iPhone, kufje pa tel nën emrin AirPods dhe deri në 10 modele të ndryshme të Apple Watch. Në rast se dikush kishte ndonjë dyshim në lidhje me prezantimin e mundshëm ose jo të gjeneratës së dytë të Apple Watch në fjalën tjetër në 7 shtator, këto të dhëna e konfirmojnë atë.

produkte te reja-molle

Siç ka publikuar Apple Insider, në dokumentin që ka rrjedhur pak informacion që mund të marrim, përtej emrit të pajisjeve dhe kodit të së njëjtës. Të parët që kryesojnë listën janë Kufje me valë markë AirPods «Apple», gjë që mund të tregojë se kompania tashmë ka gati kufjet pa tel për të cilat kemi biseduar më parë. Megjithëse mund të jetë vargu i ri i kufjeve Beats që kompania tashmë lëshon në treg me emrin e saj. Po bëhet gjithnjë e më e qartë se foleja 3,5 mm i ka ditët e numëruara, kurrë më mirë.

Tjetra, duke lënë mënjanë atë që na tregon një produkt të ri rreth Beats, ne gjejmë Markë personale e pajisjeve elektronike të lëvizshme «Apple A1831 [..] (versioni i softuerit watchOS 2).  Shtimi i gjithsej 10 modeleve të reja të Apple Watch që aktualisht nuk janë të disponueshme në treg. Ajo që bie në sy është se ata dalin në treg me versionin e watchOS 2 dhe jo të fundit që do të dalë në treg për disa ditë.

Nëse vazhdojmë të lexojmë, mund të shohim Markat e telefonave inteligjentë «Apple» modeli A1778, A1784 (versioni 10 i softuerit iOS 10). Për momentin, ky numërim nuk është përdorur në asnjë model tjetër të Apple, me siguri i referohet modeleve të reja iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, gjë që do të konfirmonte se më në fund nuk do të ketë asnjë model Pro siç ishte përfolur në disa raste.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.