Apple 'punëson' nënkryetarin e zhvillimit të shasisë Porsche

Porsche

Një gjë është shumë e qartë: "kur lumi tingëllon, uji mbart". Dhe së fundmi lumi i quajtur «Apple Car»Po bie dita-ditës. Thashethemet e sotme janë të gjalla dhe të mira, dhe kanë një emër dhe mbiemër: Manfred Harrer.

Ky njeri i mirë rezulton të jetë një ekzekutiv i lartë i Porsche. Ai është Nënkryetar i Zhvillimit të Shasisë për kompaninë gjermane të makinave sportive. Përveç që ka një kartë biznesi tepër të gjatë, (për të akomoduar pozicionin e shkruar në gjermanisht), duket se ai është larguar nga kompania gjermane dhe ka nënshkruar për Apple. Unë mendoj se për të hartuar një iPhone me një spoiler nuk do të jetë.

Siç është botuar sot Insider Deutschland, Apple sapo nënshkroi Dr. Manfred harrer, Zëvendës President i Zhvillimit të Shasisë në Porsche. Një deklaratë e qëllimeve.

Në rast se kishte ndonjë dyshim, me këtë nënshkrim mollë riafirmon synimin e tij për ta kthyer projektin e saj "Apple Car" në një automjet të vlefshëm në të ardhmen, duke punësuar një menaxher të lartë të zhvillimit të trupit për një markë po aq ikonike sa Porsche.

Dr. Harrer ka më shumë se një dekadë përvojë në firmën gjermane. I tij është projekti i serisë Spec i kuq, dhe është përgjegjës për zhvillimin e shasisë së makinave të reja sportive që nga viti 2016.

Artikulli shpjegon se Porsche, Apple dhe Dr. Harrer kanë refuzuar të komentojnë lajmet. HyundaiNga ana tjetër, ajo ka bërë një rrëmujë për ditë me pretendimet e kontakteve midis menaxherëve të saj dhe atyre të Cupertino.

Në fillim të këtij muaji, Hyundai deklaroi se ishte në diskutime fillestare me Apple në lidhje me prodhimin e projektit të saj të makinave. Raportet shtesë sigurojnë që të dy kompanitë të mund të arrijnë një marrëveshje të njëjtin muaj të marsit me qëllimin e prodhimit të automjeteve Apple për 2024.

Ndoshta më e thënë për këtë çështje është njoftimi zyrtar që udhëheqësi i pajisjeve të Apple, Dan riccio, po i dorëzon funksionet e tij John ternusDhe kështu Riccio mund t'i përkushtohet një "projekti të ri" në Apple. Në Apple Speak, kjo është mënyra se si kompania njofton jozyrtarisht një kategori të re të produkteve. Diçka e madhe po gatuhet në Apple Park ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.