Apple punëson furnizuesin e ri të bordit të qarkut super të hollë për pajisjet e tij mini LED

Trekëmbësh

Një furnizues i ri hyn në listën e prodhuesve të përbërësve që furnizojnë Apple për të mbledhur pajisjet e tyre. Isshtë evolucioni i vazhdueshëm i produkteve të dizenjuara në Cupertino. Ky furnitor prodhon Bordet PCB më e hollë dhe më e fortë, dhe do të instalohet prapa paneleve të ekranit mini-LED.

Kështu që do t'ju duhet të krijoni një fabrikë të re dhe makineri precize për linjat e prodhimit të këtyre pllakave të reja. Ata angazhohen të jenë në gjendje të prodhojnë në masë në fillim të vitit vitin tjeter.

DigiTimes sapo lëshoi ​​një raport të ri ku shpjegon se Apple do të përdorë borde PCB super të hollë të ngurtë të siguruar nga Trekëmbësh Teknologjia në mini-LED e ardhshme me ndriçim të ndriçuar iPad mini dhe MacBooks.

Shpjegon se Apple ka shtuar Tripod Technology Corp në zinxhirin e furnizimit të pajisjeve të ardhshme me ekran miniLED nga Apple për shkak të kontrollit të mirë të kostos së prodhuesit dhe aftësive të menaxhimit të prodhimit.

Sipas DigiTimes, prodhuesi do të ndajë porosi për modulet e ndriçimit mini LED me furnizuesin PCB Tajvanez Zhen ding Teknologji, por do t'ju duhet të blini makina shpimi me precizion të lartë dhe pajisje të tjera automatizimi në mënyrë që të bëni modelet e kërkuara nga Apple.

Tripod tashmë ka filluar prodhimin provë të pllakave të ngurta të imëta, dhe ndërtesa e re e fabrikimit do të ishte e gatshme të fillonte prodhimin masiv në fillim të vitit. 2021.

Synimi i Apple është që me kohë, të gjitha pajisjet e saj që kanë një ekran të jenë me teknologji mini LED, pasi lejon dizajne më të hollë dhe më të lehtë të produkteve, ndërsa ofron shumë të njëjtat përfitime të ekraneve. OLED të përdorura në iPhone më të fundit, duke përfshirë performancën e mirë të gamës së gjerë të ngjyrave, kontrast të lartë dhe diapazonin dinamik, dhe errësimin lokal për zezakët më të vërtetë.

Kuo thotë se të gjitha ekranet e ardhshëm që Apple do të montojë do të jenë mini LED

Sipas analistit Ming-Chi KuoApple ka gjashtë pajisje ekrani mini-LED në punë që do të debutojnë në fund të vitit 2020 dhe në fillim të vitit 2021. Ai thotë se kompania do të shfaqë këtë teknologji në një ipi Pro 12.9 inç për nisjen më vonë këtë vit, e ndjekur nga një iMac. 27 inç. Pro, MacBook Pro 14.1 inç, ip‌a MacBook Pro 16 inç, iPad 10.2 inç. dhe një mini 7.9-inç ‌‌يiPad‌‌‌.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.