Apple rregullon problemin e audios në Studio Display

Ekrani në studio

Disa ditë më parë komentova për problemin e zërit që disa përdorues të monitorit të ri të Apple, të Ekrani në studio. Rastësisht, tingulli pushoi së dëgjuari nga altoparlantët në ekran, për asnjë arsye të dukshme.

Dy ditë më vonë, Apple e ka rregulluar atë me një përditësim të ri të softuerit të monitorit. Me fat për kompaninë Nuk ishte një problem hardueri, por një problem softuerësh.. "Bug" u zgjidh. Pra, nëse keni një Ekran Studio, tashmë mund ta përmirësoni atë.

Të martën e kësaj jave komentoi defekti audio që po raportonin disa përdorues të Studio Display. rastësisht altoparlantët pushuan së lëshuari zë të monitorit. Apple e kishte pranuar problemin dhe po përpiqej ta rregullonte sa më shpejt që të ishte e mundur.

Epo, dy ditë më vonë, Apple sapo ka lëshuar një version të përditësuar të firmuerit 15.5 për Studio Display, i cili rregullon problemin e përmendur të zërit. Versioni i mëparshëm i firmuerit 15.5 kishte një numër ndërtimi 19F77, ndërsa versioni i ri është 19F80.

Shënimet e lëshimit të Apple për këtë përditësim të ri konfirmojnë se ai rregullon një problem me altoparlantët e Studio Display. Pra, pasi monitori të jetë përditësuar, problemi i audios së altoparlantit është zgjidhur.

Përpara se të mund të përditësoni firmuerin Studio Display, duhet të jeni lidhur me një mac. Thjesht duhet të shkoni te Preferencat e Sistemit, Përditësimi i Softuerit dhe aty mund të përditësoni ekranin e Studio pa asnjë problem.

Askush nuk është i përsosur, larg kësaj mollë. Pavarësisht se sa shumë përpiqeni të provoni dhe qortoni pajisjet tuaja dhe softuerin e tyre përkatës, herë pas here kalon një gabim. Por ajo që duhet të jeni të qartë është se në një mënyrë ose në një tjetër, do ta zgjidhë atë dhe ji i sigurt se nuk do t'ju lërë të bllokuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.