Apple së shpejti do të nisë beta-n e parë të firmware-it të AirPods Pro

Apple AirPods tashmë kanë çmime edhe për riparimet e tyre

Për herë të parë ndonjëherë, Apple po lëshon firmware AirPods në faza beta që zhvilluesit të testojnë. Një risi e tërë.

Sikur të ishte softuer, Apple raportoi sot se për disa ditë do të lëshojë beta-n e parë të një firmueri për kufjet e Apple. Konkretisht, ato do të jenë për AirPods Pro. Kompania dëshiron të sigurohet se do të jetë pa probleme, përpara se të lëshojë versionin përfundimtar për të gjithë përdoruesit. Kjo është mjaft e re, pa dyshim.

Në prezantim të hënën e kaluar Tim Cook dhe ekipi i tij na shpjegoi risitë e radhës që do të implementohen në pajisjet Apple këtë vit, duke azhurnuar softuerin e tyre. Dhe si tashmë ne informojmë Disa ditë më parë, AirPods do të ketë gjithashtu përmirësime të mëdha me një firmware të ri.

Dhe Apple e ka parë të arsyeshme që këto përmirësime duhet të testohen mirë para se të lëshojnë një firmware për të gjithë përdoruesit. Kështu si çdo softuer tjetër, ai do të lëshojë një firmware beta të AirPods Pro për zhvilluesit brenda pak ditësh. Do të jetë hidhni një sy le ta bëjë.

Kjo do të lejojë zhvillimin e veçorive të reja në iOS dhe macOS për AirPods, si dhe do të mundësojë veçori të reja që do të implementohen në të ardhmen, përfshirë Rritja e bisedës (formimi i halosave të zërit) dhe Reduktimi i zhurmës mjedisore (shtypës i zhurmës).

Kompania nuk ka dhënë një datë për një lansim të tillë, dhe përmend vetëm AirPods Pro, kështu që është e paqartë nëse firmware beta do të sigurohet gjithashtu për AirPods dhe AirPods Max. Do të duhet të presim për më shumë lajme në këtë drejtim.

Padyshim, të gjitha këto karakteristika të reja do të kombinohen me azhurnimet përkatëse të iOS 15, iPadOS 15, Dhe macOS Monterey, të gjithë ata tashmë janë lansuar në fazën beta që nga e hëna e kaluar për të gjithë zhvilluesit e Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.