Apple tashmë po regjistron fjalimin kryesor të shtatorit

sigurisht që të Tim Cook dhe ekipi i tij ka marrë “shijen” e ngjarjeve virtuale. Që nga fillimi i pandemisë, për arsye të dukshme, Apple ndaloi së bëri shënimet e saj kryesore drejtpërdrejt në Teatrin Steve Jobs në Apple Park dhe filloi t'i bënte ato virtuale, të regjistruara dhe të modifikuara më parë.

Pa probleme të drejtpërdrejta, dhe vizualisht shumë spektakolare. Y regjistruar më parë. kështu kanë qenë fjalët kryesore të Apple prej dy vitesh dhe për momentin duket se gjërat nuk do të ndryshojnë, pasi në Cupertino tashmë po regjistrojnë eventin e radhës muajin e ardhshëm.

Mark Gurman shpjegoi sot në blogun e tij rreth Bloomberg se Tim Cook dhe ekipi i tij kanë filluar të filmojnë ngjarjen e radhës virtuale të Apple, e cila mund ta shohim në fillim të shtatorit, data ende nuk është përcaktuar.

Në fjalën kryesore, Apple pritet të prezantojë të paktën linjën e radhës iPhone 14, Seria Apple Watch 8, dhe një model të ri të Apple Watch për sportet ekstreme, asnjë emër nuk është konfirmuar.

Gurman thotë se ngjarja, e cila pritet të zhvillohet në fillim të shtatorit, është tashmë në fazën e regjistrimit dhe prodhimit, çka nënkupton se Apple po planifikon një tjetër ngjarje virtuale të para-regjistruar, si ato që janë parë që nga fillimi i pandemisë.

Ai gjithashtu shpjegon në blogun e tij se Apple planifikon të mbajë dy ngjarje këtë vjeshtë, para fundit të vitit, siç ka qenë traditë vitet e fundit. Ngjarja e shtatorit do të fokusohet në iPhone të ri dhe Apple Watches të reja, ndërsa ngjarja e dytë në tetor do të na tregojë Mac dhe iPad të rinj që Apple planifikon të lançojë.

Mbetet për t'u parë nëse e reja Brezi i dytë AirPods Pro Do t'i shohim në kryefjalë në shtator ose në tetor. Ka mbetur pak për të dalë nga dyshimi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.