Apple tashmë shet Tastiera Magjike me Touch ID veç e veç

Tastiera Magjike me Touch ID

El 20 Prillin e kaluarKur u lançua iMac i ri, Tastiera e re Magjike me Touch ID u lançua së bashku, dhe kjo ishte kur ne pyesnim kur mund ta blinim tastierën si një aksesor më vete. Ka ardhur koha për ta blerë atë aksesor veç e veç. Apple tashmë e ka nxjerrë në shitje me një çmim prej 159-185 euro. Pothuajse asgjë.

Kur u lançua iMac, Tastiera e re Magjike me Touch ID u lançua si një pajisje shtesë. Por në atë kohë ju mund ta merrni atë tastierë vetëm nëse blini kompjuterin. Shumë do të donin të blinin vetëm aksesorin dhe ai moment përcaktues ka ardhur për ta. Durimi ka shpërblimin e vet. Ne tashmë e kemi me një çmim prej 159 euro ose 185 varësisht nëse e blini nuk ka tastierë numerike o me.

Keyboard Magic

Një pikë e rëndësishme që duhet mbajtur parasysh është se Apple thotë se Tastiera Magjike me Touch ID Isshtë në përputhje vetëm me Mac që kanë Apple Silicon dhe po punojnë me macOS 11.4 ose më vonë. Me Touch ID të integruar në tastierë, MacBook Air, MacBook Pro dhe Mac mini me përdoruesit M1 tani mund të përdorin me lehtësi Touch ID me një tastierë të jashtme.

As nuk ju sjell lajme të mira përsa i përket ngjyrave. Nëse jeni duke pritur për të blerë një tastierë Magoc në ngjyrë jeshile, të kuqe ose ndonjë nga të tjerat në dispozicion që përputhen me iMac të ri, duhet ta harroni atë. Tani për tani nëse blini tastierën si një pajisje shtesë të veçantë, do ta kesh vetëm në argjend. Pa ngjyra. Do të ishte mirë nëse do të lançoheshin me ngjyra të ndryshme veçanërisht me çmimin që ata vinin. Por është Apple, e aftë për më të mirën dhe më të keqen, të paktën përsa i përket surprizave që na jep.

Nuk e di nëse guxoj, por Do ta blinit?. Pse ?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.