Apple ul çmimin e iMac 300 inç me xham me strukturë nano me gati 27 euro

Qelqi i nanotextured iMac

Ndërsa ditët kalojnë dhe media ne po hedhim një vështrim mbi ndryshimet që Apple nuk njoftoi në këtë ngjarje, ne po gjejmë një lajm interesant. Njëri prej tyre gjendet në iMac 27-inç, një model që, tani për tani, është akoma në dispozicion vetëm me procesorët Intel ndryshe nga iMac i ri 24 inç.

Ky model, si Pro Display XDR, i lejon përdoruesit të shtoni një gotë nanotextured, me një kosto shtesë prej 625 euro. Kjo gotë zvogëlon reflektimin dhe shkëlqimin e dritës duke ofruar një fund mat. Pas ngjarjes, Apple ka ulur çmimin e këtij opsioni me gati 300 euro.

Nëse i hedhim një vështrim këtij modeli, shohim se si është në dispozicion çmimi aktual i këtij opsioni për 345 euro, e cila supozon një ulje prej 280 euro. Sidoqoftë, ulja e kësaj gote speciale vazhdon të kushtojë të njëjtin çmim në Pro Display, një kosto shtesë prej 1.000 euro.

Në përshkrimin e këtij opsioni Apple thotë:

Edhe pse qelqi standard dhe qelqi me strukturë nano në iMac ofrojnë pasqyrim shumë të ulët, është e rëndësishme të vlerësoni mjedisin në të cilin do të punoni.

Nëse nuk mund të rregulloni dritën e ambientit, keni një mundësi të re mat me xham me strukturë nano. Normalisht, sipërfaqja e një ekrani mat ka një shtresë që shpërndan dritën.

Sidoqoftë, këto shtresa zvogëlojnë kontrastin, përveç se prodhojnë mjegull dhe flakërim. Nanotekstura iMac është gdhendur në gotë në nivelin e nanometrit, duke ofruar cilësi të shkëlqyeshme të imazhit që ruan kontrastin dhe shpërndan dritën për të zvogëluar në mënyrë dramatike reflektimet.

Tani për tani, ne jemi akoma duke pritur që thashethemet për një iMac të ri të nivelit të lartë të bëhen të vërteta. Apple vazhdon të rekomandojë iMac 27 inç, i lançuar në gusht të vitit të kaluar, si një alternativë për klientët profesionistë tani që iMac Pro nuk është më një mundësi për klientët që nuk kanë nevojë për Mac Pro.

Për momentin, nuk ka zëra që tregojnë rinovimin e gamës 27 inç iMac, një rinovim që duhet të eleminojë procesorët Intel për të integruar procesorët e rinj Apple Silicon, procesorë që, siç mund të shohim në ngjarjen e fundit, kanë gjithashtu e arriti atë në gamën e iPad Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.