Kërkesa e Apple Watch Series 4 përmes kulmit: Apple punëson një prodhues të dytë

Seritë_ Apple_satch_4 Kërkesa për Apple Watch Series 4 ka tejkaluar pritjet e gjeneruara nga Apple, duke shkaktuar një "pengesë" për prodhuesin. Kompania prodhuese nuk mund të rrisë më tej prodhimin dhe kompania e mollëve është detyruar komisiononi prodhimin e Apple Watch Series 4 tek një prodhues i dytë.

Në këtë rast, porosia i bëhet prodhuesit Tajvanez Elektronikë Compal, e cila do të fillojë prodhimin masiv në nëntor, kur të keni të gjitha pajisjet tuaja të gatshme për t'u marrë me porositë. Ne e dimë informacionin nga DigiTimes

Prandaj, të dy Compal dhe prodhuesi i parë tajvanez Quanta Computer do të koordinohen për të furnizuar kërkesën e paparashikuar për orën e Apple. Javën e kaluar, Analisti Ming-Chi Kuo Ai na e tha atë urdhrat rezervë kishin tejkaluar pritjet e Apple, gjë që bëri që të parashikohet një pritje e mirë e orës në treg.

Ndërsa Ming-Chi Kuo gjithashtu përparoi, ky furnizues i ri i Apple në lidhje me Apple Watch Series 4, do të jetë përgjegjës kryesisht nga asambleja përfundimtare. Vlerësimet e produkteve flasin për 18 deri në 19.5 milion orë në 2018, duke llogaritur Serinë 4 dhe pjesën tjetër të gamës. Kjo shifër nuk është e verifikueshme me Apple, pasi ajo kurrë nuk ka siguruar numrin e Apple Watch të shitur, është e kufizuar vetëm në kategorizimin e tij brenda "produkteve të tjera", ndarjen e hapësirës me Apple TV, AirPods dhe HomePod.

Në çdo rast, çdo herë që shihni më shumë Apple Watch në kyçet e njerëzve që hasim çdo ditë. Arsyet për suksesin e kësaj Apple Watch janë: dizajn i ri shumë më aktual sesa paraardhësi i tij, duke qenë më i gjerë dhe më i sheshtë dhe versione me LTE. Për shembull, ky modalitet është hera e parë që mund të tregtohet në Spanjë dhe shumë përdorues në forume njoftohen për blerjen e tyre të caktuar në rast se kanë një model me LTE.

Tani ne vetëm i kërkojmë Apple që të mos e vonojë dërgimin dhe ditët e marrjes për shumë kohë në favor të përdoruesve që duan të kenë Apple Watch Series 4 pak më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.