Ata instalojnë Mountain Lion në një Microsoft Surface Pro

http://www.youtube.com/watch?v=icPMg_qkSRs

Megjithëse Apple ka revolucionarizuar përdorimin e pajisjeve prekëse në jetën tonë të përditshme që nga lançimi i iPhone në 2007, kompania Cupertino mbetet skeptik për fillimin e një Mac me ekran prekës. Si çdo gjë në jetë, një kompjuter si ky ka avantazhet dhe disavantazhet e tij, diçka për të cilën kemi folur tashmë në më shumë se një rast. Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që, si çdo gjë në jetë, gjithçka ka vendin e saj.

Nuk është hera e parë që shohim OS X që ekzekutohet nën një ekran me prekje por po është hera e parë që e shohim në një Microsoft Surface Pro, Produkti i Redmond me një procesor Intel Core i5 dhe pajisje të ngjashme me atë që gjendet në Mac më të lirë. Dallimi kryesor është në ekranin me shumë prekje që ka produkti Microsoft.

Metoda që lejon instaloni OS X në një Surface Pro Pra, nëse doni të shijoni Mountain Lion në një pajisje prekëse dhe mezi prisni që Apple të bëjë një lëvizje në këtë fushë, Microsoft mund të ketë çelësin, edhe pse për këtë, është e nevojshme të përdorni një hackintosh.

Më shumë informacion - Ata krijojnë reklamën për një MacBook Touch (false)
Burimi - byrek i kuq


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.