Audio hapësinore e Apple Music po vjen së shpejti në Indi

Audio hapësinore

Audio hapësinore e Apple Music me Dolby Atmos së bashku me funksionin Pa humbje u bënë të arritshme për përdoruesit e përmbajtjes muzikore të abonimit javën e kaluar, por klientët në Indi kanë vërejtur se dy tiparet e reja ato nuk janë ende të disponueshme. Por duket se së shpejti do të realizohet në atë anë të botës.

Në Twitter, përdoruesit e Apple Music në Indi kanë pyetur pse audio hapësinore nuk është në dispozicion dhe kur mund të jetë aktive. Sidomos dhe veçanërisht pasi që tipari ka ardhur dhe shkuar për disa përdorues. Dolby Atmos me audio hapësinore dhe humbje të cilësisë nuk është nisur ende zyrtarisht në Indi, Por Apple nuk e ka harruar vendin dhe ka konfirmuar se këto karakteristika do të debutojnë së shpejti.

El Uebfaqja e Apple Music në Indi ka një etiketë "Vjen së shpejti" për Dolby Atmos dhe Audio pa humbje. Nuk ka ende një datë specifike të lëshimit në dispozicion, por për shkak se disa përdorues kanë parë opsionet që vijnë e shkojnë, abonentët e Apple Music në Indi ka të ngjarë të mos kenë më shumë kohë për të pritur.

Ne do të jemi vigjilentë. Çështja është që ne nuk e dimë pse këto karakteristika nuk janë ende të disponueshme në Indi, por duke marrë parasysh që Apple është shumë i veçantë në "gjërat" e tij, çdo shpjegim mund të jetë i vlefshëm, me të vërtetë. Fakti është që pak nga pak të gjithë përdoruesit do të kenë qasje në këto funksione cilësore në muzikë dhe shërbime të tjera të ndërmarrjes. Unë duhet ta them atë Wonderfulshtë e mrekullueshme të jesh në gjendje të dëgjosh këngë dhe programe të caktuara me atë specialitet. 

Mos harroni atë audio hapësinore është në përputhje me AirPods, AirPods Pro ose AirPods Max.

Nga seksioni Beats:

BeatsX, Beats Solo3 Wireless, Beats Studio3, Powerbeats3 Wireless, Beats Flex, Powerbeats Pro, ose Beats Solo Pro.

mushama:

MacBook Pro (model 2018 ose më vonë), MacBook Air (model 2018 ose më i ri), ose iMac (model 2021).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.