Betat e para të iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15, watchOS 8, macOS Monterey janë tani në dispozicion

Betat

Asgjë nuk ka ndryshuar në ditën e parë të WWDC të këtij viti. Menjëherë pas prezantimit gati dy orësh nga Tim Cook dhe ekipi i tij, duke na treguar lajmet e softuerit të ardhshëm të pajisjes, Apple ka lëshuar betat e para për zhvilluesit.

Pra, nëse jeni një programues zyrtar i aplikacioneve Apple, tani mund të shkarkoni versionet e para beta të iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15, watchOS 8, macOS Monterey. E para betat publike Ata nuk do të lirohen deri në korrik.

Duke vazhduar me traditën e çdo viti, menjëherë pasi mbaroi prezantimin e WWDC që u mbajt këtë pasdite, Apple ka lëshuar betat e para për zhvilluesit e softuerit të ri të pajisjeve të saj këtë vit. Domethënë, iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15, watchOS 8 y macOS Monterey.

Logshtë logjike që të bëhet në këtë kohë. Siç pritej, ata nuk mund ta bëjnë atë para se të paraqesin lajmet, do të ishte budallallëk dhe nuk mund ta vonojnë më sepse zhvilluesit që programojnë aplikacione në mjedise të tilla duhet të "testojnë" tiparet e reja që përfshihen në versionet e reja, në mënyrë që të për të punuar në to këto ditë konference. Të gjitha shumë të llogaritura.

Versionet e para beta janë në dispozicion si një shkarkim përmes Qendra e Zhvilluesve nga Apple. Pasi të instalohen, ato më vonë do të azhurnohen me versionet e ardhshme beta përmes OTA sikur të ishte një azhurnim normal dhe aktual që jemi mësuar. Ndërsa Apple lustron mete, ajo lëshon versione të ndryshme beta.

Në mënyrë tipike, ofrohet një version beta publike përmes faqes në internet të Programit të softuerit Apple Beta. Kompania tashmë ka njoftuar se nuk do të nisë beta e parë publike deri në korrik. Dëshironi të siguroheni që kjo beta është më vonë se e para që lëshohet sot, duke qenë më e qëndrueshme dhe me më pak gabime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.