CEO i Sony Music konfirmon se 'Apple Music' do të paraqitet në WWDC 2015

mollë muzikore

CEO i Sony Music, Doug morris, ka konfirmuar se Apple do të nisë shërbimin e saj të transmetimit të muzikës të quajtur «Muzika e Apple»Në WWDC këtë të hënë. Drejtori Ekzekutiv zbuloi informacionin, gjatë një interviste, në Festivali i Industrisë së Muzikës Midem'në Kanë.
Megjithatë, nuk zbuloi ndonjë informacion tjetër në lidhje me shërbimin e transmetimit të muzikës nga Apple. Sidoqoftë, ai tha që fillimi i shërbimit muzikor të Apple, do të jetë një pikë kthese për industrinë e transmetimit të muzikës. Përveç kësaj, ai tha se Apple do të promovojë shërbimin e saj streaming për Gjithçka e gjatë, dhe do të mbajë një përfitim i madh për të gjithë industrinë e muzikës.

Muzikë Apple

Ata kane 178 miliardë dollarë në bankë. Dhe ata kanë 800 milion karta krediti në iTunes. Spotify ka njoftuar, se nuk ka qenë kurrë fitimprurëse. Supozimi im është se Apple do ta promovojë këtë si të çmendur dhe mendoj se do të ketë një efekt të egër në biznesin e transmetimit. Tha Morris.

Ky shërbim i transmetimit të muzikës Apple pritet të kushtojë rreth 10 dollarë në muaj, dhe do të vijë Pa reklama. Thuhet gjithashtu se do të ketë një periudhë prove tre mujore, fillimisht. Siç botojmë në këtë artikull, Apple ishte ende duke negociuar me kompanitë diskografike shërbimi juaj i transmetimit të muzikës para WWDC 2015.

El Shef i përmbajtjes frënge për Apple TV, ai ka postuar këtë imazh në Instagram, i cili zbulon se shërbimi do të shkojë drejtpërdrejt nesër, dhe se ai do të jetë kreu i përmbajtjes në Francë për 'Apple Music'.

Jam gati 😁 #Apple #AppleInc #WWDC # WWDC15 #AppleTV #AppleMusic # iOS9 # OSX1011 #SanFrancisco #Moscone #MosconeCenter #TheEpicenterofChange

Një foto e postuar nga @stevlocker në

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.