Cook zbulon se ndarja e veshjeve mund të jetë një kompani e Fortune300 më vete

Apple watch seri 2

Në takimin e mbajtur dje për aksionarët e mëdhenj të markës, CEO i Apple Tim Cook, dha informacionin përkatës në lidhje me biznesin e "veshjeve" të ndërmarrjes kaliforniane.

Cook krahasoi departamentin e "veshjeve" të Apple (megjithëse nuk i pëlqen t'i quajë këto lloj produktesh në këtë mënyrë), i cili përfshin të gjitha modelet e Apple Watch, AirPods dhe Beats, me ndonjë kompani të pavarur brenda Pasuria 300Nëse shikojmë fitimet që këto produkte i sjellin Apple të plotfuqishëm.

Siç është zakon në Apple, Cook nuk siguroi të dhëna të sakta të shitjeve ose pjesë të tregut, por askush nuk dyshon në këtë tregu për këtë lloj produkti po rritet, kryesisht falë orëve inteligjente të Apple, dhe pavarësisht hyrjes së tyre të vonë në lojë.

rrip produktesh shendeti molle i veshshem

Në fakt, këto 3 muajt e fundit, e para e vitit të ri fiskal të kompanisë, Shitjet e Apple Watch u rritën me 50%, dhe të dhënat janë pozitive javë pas jave. Pas modeleve të Apple Watch, AirPods janë fituesit, me një kuotë shitje shumë më të lartë se sa pritej, dhe kjo është arsyeja pse ato janë shitur në një përqindje të madhe të Apple Store.

Përveç kësaj, Cook vuri shumë theks në zhvillimet për të përmirësuar shëndetin dhe integrimin e aplikacioneve me pajisjet tona, dhe konfirmon se Apple po i merr shumë seriozisht këto lloj përparimesh për t'i zbatuar ato sa më shpejt të jetë e mundur në secilën prej veshjeve të kompanisë.

Në lidhje me Apple Pay, Cook siguron që ky shërbim i ri po përdoret më pak sesa ishte parashikuar nga selia e Apple, por një ngritje pritet në mes të këtij viti 2018.

Të gjitha këto të dhëna të ofruara nga CEO i kompanisë me bazë në Cupertino në mbledhjen e aksionerëve na lejon të kemi një imazh të dimensioneve që drejton kolosin e teknologjisë së konsumit në të gjithë botën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

    Unë mendoj se është shumë mirë që ka ato shitje dhe po bëhet më mirë, por ata duhet të shikojnë se si të ulin kostot për të arritur më shumë përdorues.