Dërgesat e AirPods do të dyfishohen në 60 milion në 2019

AirPods Pro

Deri më sot që AirPods ka qenë një sukses, shumë pak njerëz mund ta mohojnë atë. Që nga lansimi i tyre në dhjetor 2016, AirPods të Apple janë bërë kufje pa tel Bluetooth më të shitura në të gjithë botënFalë vlerës së shkëlqyeshme për para (dhe unë nuk jam një fanboy).

Kompania me qendër në Cupertino nuk ka raportuar kurrë për numrin e AirPods që ka hedhur në treg, si dhe për numrin e Apple Watch, duke i detyruar analistët të konsultohen me burime të ndryshme për të marrë një ide të përafërt. Të dhënat më të fundit të dërgesave për AirPods janë publikuar nga Bloomberg, duke deklaruar se këtë vit do të arrijë 60 milion njësi të transportuara.

AirPods Pro

Bloomberg mbështetet në realizimin e kësaj duke deklaruar në burimet në lidhje me prodhimin aktual dhe të ardhshëm të produkteve të ndryshme që Apple aktualisht ka në treg dhe përfaqëson pothuajse dyfishin e numrit të njësive në 2018. Një pjesë e rritjes së shitjeve është për shkak të nisjes së AirPods Pro, AirPods me anulimin e zhurmës që janë në dispozicion në treg që nga muaji i fundit dhe se me sa duket ata kanë një proces gjyqësor që kompania nuk e priste.

Unë nuk jam një analist, por një pjesë e mirë e rritjes së shitjeve të AirPods ka të ngjarë të drejtohet nga probleme me baterinë që po përjetojnë AirPods të gjeneratës së parë, një bateri që nuk ofron më jetëgjatësi të baterisë se kur ishin të reja për shkak të përdorimit të saj të vazhdueshëm, diçka që për fat të keq është e zakonshme në të gjitha pajisjet elektronike.

Jetëgjatësia e dobët e baterisë ka detyruar të gjithë përdoruesit që janë të kënaqur me AirPods të rinovoni ato për brezin e dytë i cili u lansua në treg disa muaj më parë dhe që përfshin një sistem të karikimit pa tel si risinë kryesore, si dhe lejon ndërveprimin me Siri përmes komandave zanore. Ata që kanë pasur mundësinë të jenë të durueshëm dhe të presin modelin me anulimin e zhurmës, nuk kanë menduar dy herë dhe kanë zgjedhur këtë model të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.