Dashlane 6 azhurnohet me VPN ndër të tjera

Sot kemi marrë një azhurnimi i menaxherit të njohur të fjalëkalimeve DashLane 6, me veçori të reja të rëndësishme, u përqendrua në sigurinë e përdoruesit. Përveç veçorive të reja, ne kemi një paneli i ri i identitetit që ju lejojnë të monitoroni dhe rivendosni. Lajmi i madh në këtë azhurnim është lidhja midis pajisjeve në mënyrë të fshehtë, përmes VPN dhe me 1 GB hapësirë ​​ruajtëse të sigurt. 

Kompania dëshiron të theksojë fuqia e versionit 6 të Dashlane. Në fakt, ai dëshiron të diferencohet nga konkurrenca në atë që çdo menaxher fjalëkalimesh duhet të ketë si parazgjedhje, që nuk është asgjë tjetër përveç sigurisë së informacionit të përdoruesit. 

Në mënyrë aktive, kompania vë në dispozicion të përdoruesit, parandalimi i rrezikut në internet. Në në kohë reale, ne marrim një analizë të kursimit të fjalëkalimeve dhe skedarë të tjerë që duam t’i ruajmë të sigurta. Cfare ka me shume, Dashlane mund të përdoret si një 'kasafortë' për skedarët në re, duke na siguruar deri në 1 GB hapësirë ​​të sigurt të ruajtjes. Por shërbimet e tyre nuk mbarojnë këtu: ne kemi Shërbimi VPN, monitorimi i informacionit të fshehur dhe alarme të sigurisë. 

Por Dashlane 6 kujdeset jo vetëm për informacionin tonë, por edhe për integritetin e personit tonë. Ky shërbim, i cili aktualisht është i disponueshëm vetëm në SH.B.A. në bashkëpunim me TransUnion, na lejon të rimarrim identitetin tonë në rast të personifikimit. Sigurimi ka një mbulim prej 1 milion dollarësh për të respektuar të drejtat tona.

Dashlane tregon veten si një konkurrent i rëndësishëm i liderit të tregut, i cili nuk është askush tjetër përveç 1kalimit. Ne mund ta provojmë aplikacionin me versionin e tij falas. Edhe pse ky version është falas përgjithmonë, së shpejti do të gjejmë kufizimin e tij, duke pasur vetëm 50 fjalëkalime. Nëse duam një vegël të plotë, duhet të përdorim version prim, e cila për 3,33 euro në muaj (nëse punësojmë një vit të tërë) kemi qasje në fjalëkalime të pakufizuara, sinkronizim në një rrjet virtual dhe VPN në pajisje në një mënyrë të pakufizuar.

Vetëm në SH.B.A. kemi versionin e plotë, me sigurim të vjedhjes së identitetit, me një çmim prej 10 $ në muaj. Ne ju lëmë një video me të gjitha detajet e DashLane 6

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.