Disney nderon kujtimin e Steve Jobs në ekspozitën e tij D23

Disney-Steve-Jobs-0

Si çdo vit, Disney feston ekspozitën e tij D23 për të gjithë ata që e duan magjinë e Disney në të cilën munden shijoni shfaqje të drejtpërdrejta dhe ekspozita të ndryshme në lidhje me historinë e Disney për më kuriozët dhe nostalgjikët.

Brenda kësaj ekspozite të shumëpritur, a Ceremonia vjetore e legjendave të Disney, të cilat nuk janë as më shumë e as më pak se të gjithë ata njerëz që ishin të rëndësishëm për publikun e gjerë, prej të cilëve disa prej tyre kontribuan në rritjen e ndërmarrjes dhe ruajtjen e statusit të saj në krye.

Në këtë rast, ka mjaft të nderuar, por dallohen nga njëra anë Dick Clark i cili solli rock and roll në 40 milion shtëpi në të gjithë Shtetet e Bashkuara, me debutimin kombëtar të vitit 1958 të shfaqjes American Bandstand në ABC. Ai më pas vazhdoi të prodhonte shfaqje lojërash, shfaqje çmimesh të tilla si Golden Globes dhe Akademia e Muzikës Country, si dhe duke sjellë filma komedi dhe shfaqje të tjera televizive të lidhura në një kontekst më të njohur.

Y nga ana tjetër Steve Jobs i cili ishte CEO i Pixar si dhe një nga investitorët e parë të saj të mëdhenj, i cili më vonë do të bëhej aksioneri më i madh në Walt Disney Company kur bleu Pixar Animation Studios në 2006. Po atë vit, ai u bashkua me bordin e drejtorëve nga Disney, dhe mbeti në një pozicion të vlefshëm, por më shumë në prapavijë si këshilltar i kompanisë deri në vdekjen e tij në 2011.

Të nderuarit e tjerë do të jenë John Goodman, Billy Cristal, Tony Baxter, Collin Campbell, Glen Keane dhe Ed Wynn.

Më shumë informacion - Pema përkujtimore në nder të Steve Jobs

Burimi - Uau


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.