Apple Store Lëshon Routers Mesh Linksys të pajtueshme me HomeKit

Linksys Velop AX4200

Me prishjen e aeroporteve, Apple braktisi një treg të ngrohtë që ndoshta nuk ishte fitimprurës. Për të përmbushur nevojat e përdoruesve, në njoftimin e tërheqjes së AirPort, Apple rekomandoi rrugëzuesit si zgjidhje ideale.

Prej disa kohësh, në dyqanin online të Apple mund të gjejmë rrugëzues me nënshkrim eero. Linksys sapo është bashkuar me këtë prodhues, një prodhues që sapo ka zgjeruar katalogun e routerëve të këtij lloji të disponueshëm në dyqanin online Apple, posaçërisht po flas për gamën Velop AX4200.

Rrugëzuesit me rrjetë Velop AX4200 Ato janë në dispozicion në një paketë prej 1, 2 ose 3 njësive dhe dërgesat e para do të bëhen në 27 korrik. Diapazoni Velop AX4200 është Në përputhje me Wi-Fi 6 Dhe është krijuar për të dhënë performancë të shkëlqyeshme në më shumë se 40 pajisje së bashku, pa ndërprerje.

Na lejon neve zgjeroni mbulimin duke shtuar nyje të reja Përveç që është i pajtueshëm me HomeKit, i cili na lejon të konfigurojmë sigurinë e pajisjeve inteligjente të lidhura me të, si dhe rrugëzuesve të prodhuesit eero.

Router-i Velop AX4200 ka një çmim prej 249,95 € për njësi, 399,95 € për dy njësi (nyje) dhe 499,95 € për 3 njësi (nyje). Nëse kemi një shtëpi me disa kate dhe shumë metra katrorë, vetëm vendosni një nyje në çdo kat, ne do të jemi në gjendje të shijojmë të njëjtën shpejtësi në çdo dhomë të shtëpisë.

Nëse nuk është e mjaftueshme, ne mund të zgjedhim përsëritës rrjetë Wi-Fi nga i njëjti prodhues që ka një çmim prej 89,95 euro. Një opsion më i lirë është përdorimi i routerit Velop mesh, çmimi i të cilit për një njësi është 159,95 euro dhe paketa prej 3 shkon deri në 389,95 euro, megjithëse këto modele Ata nuk janë në përputhje me Wi-Fi 6 por janë në përputhje me HomeKit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.