Apple Store i ri i Bankok hapet zyrtarisht më 31 korrik

Apple Store Bankok

Më 23 korrik, ne botuam një artikull në të cilin deklaruam se dyqani i ri Apple në Tajlandë, i vendosur në Bankok, do të hapte dyert e tij më 25 korrik. Sidoqoftë, ajo datë mbërriti dhe Apple mbeti e mbyllur. Disa orë më parë, Apple konfirmoi përmes një njoftimi për shtyp se Apple Store i ri spektakolar do të hapet më 31 korrik.

Në të njëjtën njoftim për shtyp, Apple ka shtuar imazhe të ndryshme të brendshme dhe të jashtme të saj, në mënyrë që të mund të marrim një ide se çfarë do të gjejnë banorët e qytetit nga 31 korriku. Ky dyqan, i pagëzuar si Apple Central World, është e vendosur në zemër të qytetit dhe bëhet dyqani i dytë Apple në dispozicion në vend.

Apple Store Bankok

Në njoftimin për shtyp mund të lexojmë:

Arkitektura dalluese e Apple World Central është sjellë në jetë me projektin e parë në të gjithë xhamin, të vendosur në një çati të majë në majë. Sapo të futen brenda, klientët mund të udhëtojnë midis dy niveleve përmes një shkalle spirale që mbështjell një bërthamë druri, ose duke hipur në një ashensor unik cilindrik të veshur me çelik inox të lëmuar me pasqyrë.

Guests mund të hyjnë nga niveli i poshtëm ose i sipërm, duke siguruar një lidhje të drejtpërdrejtë me Skytrain dhe qendrën më të madhe tregtare të qytetit. Sheshi në ajër të hapur siguron një vend për bashkimin e komunitetit, me stola dhe pemë të mëdha Terminalia që rrethojnë hapësirën.

Apple Store Bankok

31 Korrikun e ardhshëm në 10 të mëngjesit (koha lokale) 130 punonjësit e punësuar (të cilët flasin 17 gjuhë), do të mirëpresin të gjithë klientët për t'u vizituar. Sipas Apple, dhe siç pritej, dyqani do të miratojë masat e nevojshme shëndetësore dhe të sigurisë, në mënyrë që të gjithë vizitorët të duhet t'i nënshtrohen një kontrolli të temperaturës, të përdorin një maskë dhe të mbajnë distancën shoqërore.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.