Dyqani portreti i Carrousel du Louvre, Apple Store, do të mbyllet përgjithmonë në 27 Tetor

Ne e dimë datën e saktë të mbylljes së Dyqani portreti i Apple që është nën piramidën e sheshit të hyrjes në Muzeu i Luvrit në Paris. Ky vend po fillonte të ishte i pakëndshëm për Apple, pasi po bëhej më shumë një atraksion turistik në Paris, sesa një dyqan Apple.

Lajmi dihej kur dyqani i Molla në Champs Elysees. Kjo e fundit është një nga dyqanet më të mëdha të Apple dhe ka sipërfaqe të mjaftueshme për t'i shërbyer klientëve në qendër të Parisit. Sot e dimë atë mbyllja do të bëhet më 27 tetor.

Sipas fjalëve të Apple, në lidhje me hapjen e dyqanit gjigant të Champs Elysees dhe mbylljen e Carrousel du Louvre:

Ndërsa përgatitemi të hapim Apple Champs-Elysees, dyqanin tonë më të madh në Francë dhe një investim të ri të madh në vend, ne nuk planifikojmë të rinovojmë qiranë tonë aktuale në Carrousel du Louvre.

Dyqani Carrousel du Louvre ndodhet nën piramidën e vendosur në hyrje të Muzeut të Luvrit. Ishte dyqani i parë që Apple hapi në Francë, në Nëntor 2009. Vlerësohet se 12 milion njerëz kanë kaluar nëpër këtë Dyqan Apple. Apple thotë se shumë prej tyre e bëjnë atë për të fotografuar dyqanin nga brenda dhe hyrjen e dritës së piramidës në sfond.

Punonjësit e dyqanit do të zhvendoset në dyqanet e ndryshme në Paris. Shumë prej tyre do të shkonin në dyqanin Champs Elysées, ku Apple ka disa kate për shfaqje, shërbimin ndaj klientit, Sot në Apple dhe selinë e Apple në Francë. Data e planifikuar e Dyqanit të ri Apple në Champs Elysees do të jetë rreth vitit java e tretë e nëntorit, edhe pse deri më tani Apple nuk ka komentuar në lidhje me këtë çështje.

Këtë javë rinovimi i disa ekspozuesve dhe zona kushtuar Bar Genius të Dyqanit Apple ishin të njohura për një ekran gjigant, nga La Maquinista në Barcelona. Gjithçka duket se tregon atë 2019 mund të jetë viti i reformave kryesore të Apple Store në Evropë. Ne do të shohim nëse Apple vendos të hapë një dyqan të ri në territorin spanjoll.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.