Edicioni i 10-të i Festivalit të Muzikës Apple fillon sot në orën 21:30 me kohën Spanjolle

zotëri-elton-john-apple Elton John do të jetë përgjegjës për hapjen e Festivalit të 10-të të Muzikës Apple, në orën 21:30 me kohën Spanjolle. Disa netë koncertesh, nga sot deri në ditën tjetër 30. Koncertet që Apple na ofron të shohim në të gjitha pajisjet tuaja, është gjithmonë e këshillueshme t'i shikoni ato nga Apple TV që të mund t'i shijoni ato me një intensitet më të madh.

Si vitin e kaluar me Ellie Goulding, një artist britanik ka nderin të përurojë këtë festival nga London Roundhouse.

Prandaj do të shohim një pjesë kryesore të muzikës moderne, e cila pavarësisht moshës së tij tregon cilësinë e tij si muzikant dhe kompozitor në secilin koncert. Vetë Apple e përshkruan atë në këtë mënyrë në iTunes.

Elton John, një nga interpretuesit dhe kompozitorët më me ndikim në histori, ka qenë një nga shtyllat e universit pop për pesë dekada. Elton sjell bollëk dhe dhunti të pagabueshme në gjithçka që prek, nga karriera e tij e jashtëzakonshme solo tek përpjekjet e tij filantropike deri te zgjedhjet e tij të patëmetë si drejtuesi i Elton Jones Rocket Hour në Beats 1. Këtë vit ne do ta shohim Sir Elton edhe një herë të shijojë në skenën e festival përmes të cilit ai tashmë kaloi në 2013 me një koncert të paharrueshëm.

Salla e koncerteve do të hapë dyert e saj në orën 6 pasdite me kohën e Mbretërisë së Bashkuar, duke filluar koncertin në 20.30 pasdite. Mbetet të shihet nëse ai do të interpretojë ndonjë këngë nga albumi i tij i ri "Nata e Çmendur e Mrekullueshme" edhe pse me siguri do të rishikojë temat e vjetra.

Ky festival fillon me disa polemika, duke qenë i pari në të cilin Ju duhet të jeni pajtuar në shërbimin muzikor streaming të Apple për ta shijuar atë. Për muaj me radhë ka pasur diskutime mbi mundësitë që Apple ka për të "mbyllur" festivalin dhe se askush që nuk është i regjistruar nuk mund të ketë qasje.

Në çdo rast, përpjekja e Apple për të na dhënë mundësinë për të parë dhe dëgjuar kaq shumë artistë në një hapësirë ​​kaq të shkurtër kohe vlerësohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.