Apple bashkohet me Ed Farm për të sjellë realitetin e shtuar në arsim.

Realitet i shtuar

Tim Cook ka njoftuar në Birmingham, Alabama, se Apple do të fillojë një projekt të ri arsimor me Ed Farm. Realiteti i shtuar do të luajë një rol themelor në këtë aleancë të re. Një provë më shumë që na bën të mendojmë se është e qartë se kompania amerikane dëshiron të përdorë një standard të ri Wi-Fi në mënyrë që lidhjet të jenë më të shpejta dhe më të qëndrueshme.

Apple ka qenë gjithmonë e përfshirë shumë në çështjet arsimore. Në fakt, ajo u jep çmime atyre shkollave që plotësojnë disa kërkesa, pajis shkollat ​​Mac për studime, ka një program zbritjeje për studentët ... etj; Kështu që Nuk është për t'u habitur që ata duan të shkojnë një hap më tej në këtë fushë.

Teknologjia e realitetit të shtuar në arsim mund të jetë shumë pedagogjike dhe e përshtatur me kohët e reja.

Apple dëshiron që disa produkte të marrin një rol të veçantë në vitin 2020. Ai që bie në sy është teknologjia HomeKit, por realiteti i shtuar Shtë një tjetër në të cilin kompania amerikane dëshiron të japë një hov të rëndësishëm. Kjo është arsyeja pse aleanca me Ed Farm është një hap përpara dhe shumë i rëndësishëm.

Në konferencën për shtyp të dhënë nga Tim Cook në Birmingham, Alabama, ai foli për të drejtat civile dhe rëndësinë e tyre në shoqërinë amerikane. Kjo bazë do të jetë objekti kryesor i projektit të ri të kompanisë. Mësimi i studentëve përmes realitetit të shtuar së bashku me Ed Farm.

Arsimi duhet të zhvillohet në fushën e teknologjisë. Kompjuterët dhe iPad-et janë një konstante në jetën e të gjithë neve, dhe natyrisht në atë të studentëve. Pse të mos bashkojmë teknologjinë më të re me më tradicionalen amerikane: Të drejtat civile.

Studentët e Alabama do të jenë të parët që do të provojnë këtë mënyrë të re të të mësuarit. Apple do të sigurojë burimet e nevojshme në formën e ARKit dhe Ed Farm do të krijojë mjete të reja arsimore për studentët në zonën e Birmingham.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.