Karakteristika e kamerës 'Center Stage' e IPad Pro do të mbështesë aplikacione të palëve të treta

iPad Pro

20 Prill dhe Apple prezantoi në shoqëri në ngjarjen e pranverës, iPad Pro të ri. Thjesht një makinë që gjithnjë e më shumë i ngjan një kompjuteri, por ende i mungon pak. Sigurisht që me teknologjinë që vjen dhe sidomos me çipin M1 mund të bëjmë gjëra të mahnitshme. Megjithatë, ekziston një tipar i ri që ka tërhequr shumë vëmendje: Skena qendrore. Një aparat fotografik që duket sikur ka një jetë më vete dhe që ne e dimë se do të mbështesë aplikacione të palëve të treta.

Modelet M1 iPad Pro njoftoi kohët e fundit nga Apple një veçori të re video thirrje të quajtur Center Stage, e cila të përdorë të mësuarit makinerik për të zhvendosur dhe zmadhuar automatikisht kamerën e përparme për t'ju mbajtur të përqendruar në kornizë ndërsa lëvizni. Fantazhi i vet shkencor dhe shumë i dobishëm në këto kohë në të cilat takimet virtuale janë gjithnjë e më të rëndësishme dhe pothuajse të detyrueshme.

Faza e Qendrës është në dispozicion si në IPad Pro 11 inç si 12,9 inç falë chipsetit të ri dhe një sistemi të përmirësuar të kamerës TrueDepth, duke përfshirë një kamerë të përparme 12MP me një fushë shikimi 120 °, krahasuar me standardin. ShekKamera e përparme me kënd të gjerë 7 MP në modelet e gjeneratës së mëparshme nuk e bën të mundur që Faza e Qendrës godet iPad-et e vjetra. IPad Pro i ri 11 inç fillon me 879 €, ndërsa iPad Pro i ri 12.9 inç fillon me 1.199 €. Porositë paraprake fillojnë më 30 prill dhe disponueshmëria fillon në gjysmën e dytë të majit.

Kanë mbetur pak për të shijuar këtë përvojë të re të thirrjes në FaceTime dhe aplikacione të tjera të palëve të treta shpresojmë që pak nga pak të bashkohen. Ne do të presim të shohim në veprim këtë aparat të ri që me siguri do të na befasojë për të mirë. Ndërkohë, mbetet vetëm të numërojmë ditët derisa të hapet periudha e shitjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.