Greg Joswiak Zëvendëson Phil Schiller si Zëvendës President i Lartë në Apple

Phil Schiller largohet si Zëvendës President i Lartë

Jo vetëm e Përditësimet e iMac jetojnë Apple. Kompania amerikane jo vetëm që ka njoftuar rinovimet në gamën iMac të Apple, si në modelin 27 inç dhe atë Pro. Një mit i kompanisë ndodh që të quhet ose katalogohet si Apple Fellow, por jo vetëm që do të shërbejë si një anëtar historik. Pozicioni juaj si Zëvendës President i Lartë i Marketingut do të pushtohet nga Greg Joswiak.

Kur Apple kategorizon dikë si një bashkëpunëtor të Apple, kjo do të thotë se ata janë një anëtar me rëndësi të jashtëzakonshme për kompaninë. Janë njohur Udhëheqja juaj e jashtëzakonshme ose kontributet teknike në llogaritjen personale ndërsa jeni me kompaninë. Phil Schiller filloi në Apple në 1987 dhe nga ky moment ai do të bëhet personi përgjegjës për krijimin e App Store dhe Apple Events.

Apple vë bast për vazhdimësinë duke zgjedhur Greg pas lamtumirës Phil Schiller

Ndryshimi ndodh sepse Phil dëshiron të kalojë pak më shumë kohë me familjen e tij dhe projekte personale në të cilat dëshironi të filloni. kjo është ajo që ai tha sot:

Ka qenë një ëndërr e realizuar për mua të punoja në Apple, në kaq shumë produkte që dua, me gjithë këta miq të shkëlqyeshëm: Steve, Tim dhe shumë më tepër. Unë fillova në Apple për herë të parë kur isha 27 vjeç, këtë vit kam mbushur 60 vjeç dhe është koha për disa ndryshime të planifikuara në jetën time. Unë do të vazhdoj të punoj këtu, por gjithashtu dua të përkushtohem disa kohë në vitet e ardhshme te familja ime, miqtë dhe disa projekte personale që më interesojnë thellë «.

Pozicioni i Zëvendës Presidentit të Lartë në Marketing do të zërë, siç thamë Greg (Joz) Joswiak. Tim Cook e ka përcaktuar atë si më poshtë në deklarata zyrtare që është lëshuar nga kompania:

Phil ka ndihmuar që Apple të bëhet kompania që është sot dhe kontributet e tij janë të gjera, të mëdha dhe të thella. Në këtë rol të ri, ai do të vazhdojë të sigurojë partneritetin e pabesueshëm të mendimit dhe udhëzimit që ka përcaktuar dekadat e tij në Apple. Udhëheqja shumëvjeçare e Joz në organizatën e marketingut të produkteve ju bëjnë të përkryer të përshtatshëm për këtë rol të ri dhe do të sigurojnë një tranzicion të përsosur në një kohë kur ekipi është i përfshirë në një punë kaq të rëndësishme dhe emocionuese.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.