Gurman shpjegon se Apple tashmë është duke punuar në një iMac me një procesor M3

Kur Mark Gurman ai flet (epo, ai shkruan) për publikimet e ardhshme të Apple, ju duhet ta dëgjoni atë (epo, lexoni atë) sepse ai është gjithmonë shumë i informuar dhe zakonisht e kupton siç duhet pothuajse çdo herë. Sot ai ka komentuar në blogun e tij disa “perla” në lidhje me modelet e radhës të Mac-ve që Apple po punon.

Ndërsa ne ende nuk kemi parë procesorët e rinj Apple M2, ARM dhe TSMC tashmë janë duke punuar në serinë e ardhshme, M3, e cila do të dalë në dritë në fund të vitit të ardhshëm. Kjo është një non-stop.blog personal që Mark Gurman ka në Bloomberg, sapo ka publikuar një hyrje që shpjegon projektet që Apple tashmë po punon për iMac-ët e ardhshëm me procesorë M3. Edhe pse nuk është e qartë se çfarë lloj avancimesh apo teknologjie do të përdorë ky çip, është interesante të dihet se Apple tashmë është duke punuar në procesorë të rinj për Mac-ët e saj të ardhshëm.

Ndërsa aktualisht jemi ende pothuajse duke testuar procesorët më të fundit që shfaqen në treg në serinë M1 të Mac-ëve dhe shpresojmë të shohim së shpejti M2-në e parë, duket se Apple tashmë po punon së bashku me ARM y TSMC në gjeneratën e tretë të procesorëve për Mac dhe iPad. iMac M3 po përgatitet në zorrët e Cupertino.

Gurman beson se Apple është duke punuar në një seri procesorësh të quajtur M2— një M2 për një MacBook Air të ri, MacBook Pro dhe Mac mini të nivelit fillestar, M2 Pro dhe M2 Max për një MacBook Pro të ri 14 inç dhe MacBook Pro 16 inç, dhe më në fund një M2 Ultra e dyfishtë për Mac Pro.

Kjo gamë e re e procesorëve M2 mund të nisë që në qershor, pasi Gurman thotë se Apple mund të planifikojë të lëshojë disa Mac të rinj në muajt e ardhshëm. Apple mund të përfitojë nga WWDC 2022 për atë.

Për momentin, iMac i vetëm i disponueshëm në katalogun e Apple është modeli i 24 inç. Meqenëse duket se nuk do të shohim një model me ekran më të madh për momentin, Mark lë të kuptohet në blogun e tij se Cupertino mund të jetë duke menduar për një iMac më të madh për ta lançuar me procesorin M3, në fund të vitit të ardhshëm. Do të shohim nëse Gurman ka të drejtë apo gabim.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.