Gurman thotë se Apple ka punuar në një HomePod me bateri

mini pod në shtëpi

Është më se e qartë se Apple punon me inxhinierët e saj në një pjesë të mirë të produkteve që më në fund dalin në dritë. Në këtë rast filtri i njohur Mark Gurman, komentoi në buletinin e tij të fundit se Apple kishte punuar në një HomePod mini me një bateri të jashtme.

Ardhja në treg e karikimit MagSafe për iPhone sigurisht ka të bëjë me të gjitha këto, dhe kjo është se një altoparlant inteligjent si HomePod, me një bateri të ringarkueshme dhe një bazë karikimi që ofron MagSafe, padyshim do të ishte një produkt i mirë për shumë njerëz. përdoruesit. Natyrisht, altoparlantët me bateri të jashtme ekzistojnë në një sasi të madhe në treg aktuale, por ne tashmë e dimë se çfarë ndodh kur Apple zhvillon produktet e saj.

Mark Gurman përfundon duke shpresuar ta shohë këtë folës

Ashtu siç Gurman tregon se Apple po punonte me prototipet e këtij altoparlanti inteligjent me një bateri të jashtme, kjo tregon se më në fund nuk do ta shohim kurrë këtë altoparlant në treg. Është e qartë se mund të ketë një dalje në tregun aktual, por me kufizime. Flasim për kufizime sidomos në pjesën inteligjente të folësit, e cila kërkon lidhje Wi-Fi për shumicën e funksioneve.

Apple punon gjithmonë në shumë prototipa dhe projekte që në fund nuk përfundojnë të dalin në dritë dhe ndoshta këta altoparlantë inteligjentë me një bateri të jashtme kalojnë nëpër tavolinat e selisë së Cupertino-s dhe nuk përfundojnë duke parë dritën të paktën në të ardhmen e afërt. . Është e qartë se në një moment ata mund të vendosin të lançojnë një produkt të këtij stili, por Tani për tani duket se nuk është e realizueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.