Lëshimi i Podcasts të Apple vonohet deri në Qershor

Podkastet e Apple

Apple ka njoftuar përmes postës elektronike për podcasters se është vonimin e fillimit të pajtimeve në podcast të kompanisë. Fillimisht ishte thënë që kjo platformë e re për podcast me pagesë do të niste në maj, por tani po vonon fillimin për t'ju lejuar të bëni rregullime të mëtejshme në aplikacionin Apple Podcasts.

Në një email Marrë nga 9to5Mac, Apple shpjegoi se do të nisë abonimet dhe kanalet e Apple Podcasts në qershor për të "siguruar përvojën më të mirë për krijuesit dhe dëgjuesit".

Ne po shkruajmë për t'ju siguruar një azhurnim mbi disponueshmërinë e kanaleve dhe pajtimeve në Apple Podcasts. Ne jemi të kënaqur me përgjigjen ndaj njoftimit të muajit të kaluar. Excitingshtë emocionuese të shohësh qindra pajtime dhe kanale të reja të paraqitura nga krijuesit në të gjithë botën çdo ditë. Për të siguruar që ne po sigurojmë përvojën më të mirë për krijuesit dhe dëgjuesit, Abonimet dhe kanalet e Apple Podcasts do të fillojnë tani në qershor. Ne do të komunikojmë azhurnime të mëtejshme mbi disponueshmërinë dhe praktikat më të mira për t'ju ndihmuar të përgatitni pajtimet dhe kanalet tuaja përmes këtij buletini.

Apple gjithashtu njeh problemet me të cilat janë përballur krijuesit kur përdorni Apple Podcasts Connect:

Siç kemi raportuar për herë të parë muajin e kaluar, ADrejtoria e Podcasts ka pasur një larmi problemesh që nga prilli. Siç e keni vërejtur ndoshta, kjo do të thotë që shfaqjet kërkojnë kohë për t'u azhurnuar për dëgjuesit. Gjatë javëve të fundit, disa krijues kanë përjetuar vonesa në disponueshmërinë e përmbajtjes së tyre dhe qasjen në Apple Podcasts Connect. Ne i kemi adresuar këto ndërprerje dhe i inkurajojmë krijuesit me çështje që të na kontaktojnë.

Pasi të jetë në dispozicion në qershor, platforma do t'ju lejojë podcasters të ofrojnë pajtime të paguara në programet e tyre. Me përmbajtje bonus si episodet pa reklama dhe episodet vetëm për pajtimtarët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.