Hollanda dhe Suedia rihapin Apple Store-in e tyre sot 10

Hapet dyqani Apple në Hollandë

Ne vazhdojmë të lexojmë lajme të reja dhe të mira në lidhje me rihapja e dyqanit Apple në të gjithë botën. Pasi e gjithë bota është paralizuar nga pandemia e koronavirusit, shumë ndërmarrjeve u është dashur të mbyllin dyqanet e tyre. Apple nuk është kursyer, e gjitha për të mos përhapur ngjitjen e virusit. Tani duket se sapo ngopja e prodhuar në muajt e parë është qetësuar, Dyqanet e Apple ngadalë po rihapen për publikun. Hollanda dhe Suedia rihapen sot më 10 qershor.

Tani 310 Apple Store tashmë janë rihapur në të gjithë botën nga gjithsej 510. Në këtë numërim ne përfshijmë katër Dyqanet e Apple që rihapen nesër pasi janë mbyllur për publikun që prej 13 Marsit. Në Hollandë ata hapin dyqanet e tyre të Apple: ai në Amsterdam, Haga y Harlem. Suedia gjithashtu do të rihapet dyqani juaj Täby.

Ashtu si pjesa tjetër e rihapjeve që kanë ndodhur, Masat e hyrjes në dyqane do të kryhen duke marrë masa ekstreme të higjienës sanitare. Përdorimi i një maske do të jetë i detyrueshëm dhe xhelët hidro-alkoolikë do të jenë në dispozicion në dyqane në mënyrë që duart të dezinfektohen gjatë mbërritjes dhe largimit nga dyqani. Distanca e sigurisë prej 2 metrash gjithashtu duhet të ruhet, kështu që kapaciteti në dyqane do të jetë i kufizuar. Kurdo që të keni mundësi, bëni blerjet tuaja në internet edhe nëse dëshironi t'i merrni në dyqan. Në këtë mënyrë ju nuk do të kaloni më shumë se kohën e duhur në të.

Apple Store i Suedisë rihapet më 10

Siç thamë duket se gjithçka po kthehet në normalitet, megjithëse përkundrazi ne po fillojmë një normalitet të ndryshëm nga sa kishim më parë. Do të jetë një lajm i këndshëm të jesh në gjendje të njoftosh se normaliteti që ekzistonte para 13 Marsit është rikthyer. Tani për tani do të duhet të përshtatemi me masat e reja dhe natyrisht do të vazhdojmë të raportojmë rihapjen e pjesës tjetër të dyqaneve të mbetura të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.