HomePod mini vjen së shpejti në më shumë vende

 

mini pod në shtëpi Duket se Apple nuk e ka hedhur poshtë tregun e altoparlantëve inteligjentë. Ata që menduan se pasi HomePod origjinal u ndërpre, Apple hoqi dorë nga një altoparlant me Siri, e kishin shumë gabim. Dëshmi për këtë është se rryma mini pod në shtëpi, së shpejti do të arrijë në më shumë vende.

Problemi me HomePod mini është ndërfaqja e tij e përdoruesit. Pa ekran apo tastierë, mundeni vetëm përdorni atë me zërin tuaj. Dhe për të arritur më shumë vende, padyshim që duhet të "flisni" dhe "të kuptoni" më shumë gjuhë. Së shpejti HomePod mini, do të jetë "suedez".

Të gjithëve na ka ndodhur më shumë se një herë, kur keni dashur të porosisni HomePod-in tuaj dhe ai ka bërë gjënë suedeze, duke plotësuar kërkesën tuaj. Epo, duket se së shpejti HomePod mini do të bëhet suedez i vërtetë dhe do të fillojë të tregtohet në të Suedi, duke folur në suedisht, natyrisht.

Një raport i publikuar në Teknivecka shpjegon se Apple po teston HomePod mini në Suedi. Disa përdorues suedezë janë testues beta duke testuar Altoparlanti inteligjent i Apple në gjuhën e tij amtare, përpara se të lansohej në këtë shtet evropian. Këtë e dëshmon videoja që do të shfaqim më poshtë.

Artikulli në fjalë siguron që në disa muaj Sistemi i njohjes së zërit të HomePod mini suedez mund të jetë në prag. Ata kanë testuar për tetë javë në Suedi, dhe ka ende pak kohë për të përfunduar korrigjimin e sistemit dhe që Siri të kuptojë suedishten me lehtësi.

Në përditësimin më të fundit të softuerit HomePod mini, përveç shtimit të mbështetjes për Apple Music Voice Plan, gjuhët holandeze dhe ruse u shtuan gjithashtu për Siri në HomePod, duke sugjeruar që HomePod mini do të vijë së shpejti në të paktën Rusi, Holandë y Suedi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)