Lodhur nga fundi me shkëlqim?

ekran-mat-macbook

Përfundimi me shkëlqim i ekraneve ka një karakteristikë shumë të qartë: ose pëlqehet shumë ose urrehet. Dhe midis përdoruesve normalë pëlqehet sepse duket mirë dhe bukur kur kompjuteri është i fikur dhe jep performancë të mirë kur është i ndezur, por mes profesionistëve të fotografisë nuk i pëlqen.

Dhe nuk i pëlqen sepse përfundimi me shkëlqim, ndryshe nga mat, Mund të na bëjë të ngatërrojmë ngjyrat dhe mund të gjenerojë reflektime të pakëndshme. Por nëse për shembull ne duam një MacBook Pro 13 inç dhe nuk mund të marrim ekranin mat, një zgjidhje e mundshme është filmat për ta bërë ekranin tonë mat.

Këto fletë kanë një çmim rreth 13 euro dhe ata premtojnë ta kthejnë ekranin tonë me shkëlqim në mat, diçka që shumë duan të bëjnë, dhe mbi të është e lehtë për t'u vendosur. Nga rruga, prodhuesi është Radtech.

Burimi | Mollë

Lidhja | Radtech


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.