IMac M1 -at e parë të rindërtuar fillojnë të shihen në Apple Store

IMac i ri 2021

I riu IMac 24 inç Apple Silicon u lançua në treg në prill. Epo, njësitë e para të rindërtuara për shitje tashmë kanë filluar të shfaqen në Apple Store, si në faqet e internetit të SHBA dhe Britanisë së Madhe.

Ne të gjithë e dimë se blerja e një pajisje është ndonjëherë një mundësi e mirë kryhen nëpërmjet aparatesh të në dyqanin zyrtar të Apple. Mund të kurseni pak para dhe e dini që kompania e ka rishikuar plotësisht atë dhe jua jep si të reja. E vetmja gjë që ndryshon është kutia e jashtme. Pra, nëse po mendoni të kërkoni një iMac M1 të rinovuar, prisni disa ditë sepse disa njësi tashmë kanë filluar të shfaqen në Apple Store. Te papagalli!

Kanë kaluar vetëm katër muaj që kur Apple lançoi iMac -in e parë me Procesori M1, dhe njësitë e para të rindërtuara për shitje në faqen e internetit të Apple kanë filluar të shfaqen.

Për momentin ata janë shfaqur vetëm në faqen e internetit të SHBA dhe Angli, por të gjithë e dimë që së shpejti do të shfaqen në çdo vend. Timeshtë hera e parë që njësitë e para të këtij iMac të rinovuar 24 inç janë shfaqur që nga fillimi i tij në prill.

Pra, nëse po mendoni të blini iMac-in e ri 24-inç dhe nuk e keni parasysh që ai është i rikondicionuar, mund të shkoni të shikoni në faqen e internetit të Apple Store në pjesën e tij të i rikonservuarMe Kursimet mund të varen nga modeli, por me siguri do të jetë midis 200 dhe 300 euro në krahasim me çmimin e së njëjtës pajisje të re.

IMac M1 të rinovuar të Apple shiten me të njëjtën gjë një vit garanci Ofrohet me një pajisje të re, plus ato vijnë me të gjitha manualet dhe aksesorët në kutinë e tyre. Apple përdor një proces rigoroz të testimit, riparimit, ripaketimit dhe pastrimit për të siguruar që pajisjet e rinovuara janë identike me pajisjet e reja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.