iMac i ri 27 inç do t'u shtojë ngjyra paksa të ndryshme atyre aktuale

Disa rrjedhje të minutës së fundit treguan se ardhja e modele të reja iMac 27 inç (i cili në fakt mund të jetë më i madh) ishte relativisht afër me fillimin e prodhimit masiv të skuadrave dhe tani komentojnë se edhe ngjyrat mund të jenë protagonistë të këtyre skuadrave të reja.

Dhe pikërisht që prej lançimit të iMac 24 inç me ngjyra të ndryshme duket se trendi i Apple do të jetë pikërisht ky, për t'i dhënë vazhdimësi asaj që ka nisur. Në fakt, këto ekipe të reja 27 ose 30 inç duhet të mbërrijnë gjatë këtij viti që vjen, por padyshim që gjithçka do të varet nga mungesa e komponentëve dhe detajeve të tjera që i shpëtojnë vetë Apple. Ata mund t'i paraqesin ato, të rezervojnë disa dhe të shkojnë pak në lëvizje bazuar në shitjet.

Ngjyrat po, por mund të jetë më e matur për modelin më të madh

Por ajo që ka rëndësi tani është të dimë sa më shumë detajet që mund të inkorporohen në këto pajisje të reja dhe duket se nuk do të jenë saktësisht të njëjtat ngjyra që kemi në modelet aktuale. Përdoruesi i Twitter @dylandkt deklaroi disa javë më parë se iMac i ri 27 inç do të shtonte një dizajn të ngjashëm me iMac aktual 24 inç e cila u lançua në fillim të këtij viti, por me një gamë ngjyrash disi më të matura ose më të errëta. Nga kjo kujtojnë sot MacRumors.

Do të ishte mirë nëse Apple do t'i shtonte ngjyrat modeleve të reja më të mëdha iMac, por gjithashtu mund të ishte mirë nëse këto modele do të ishin disi të ndryshme për sa i përket ngjyrave nga modelet aktuale. Është logjike të mendosh se shumica e përdoruesve mund t'i pëlqejnë, por gjithmonë është më mirë të keni më shumë larmi ngjyrash në dispozicion. Ajo që është e qartë dhe e konfirmuar është se këta iMac do të montojnë procesorët Apple, Apple Silicon dhe bashkë me ta ndryshimi do të vijë në pjesën tjetër të gamës së Mac gjatë vitit. Fuqia, efikasiteti dhe një çmim shumë më i përballueshëm shkojnë paralelisht me këta procesorë të fuqishëm të serisë M të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)