Ish projektuesi i Apple lançon altoparlantin e tij 'Cell' për të konkurruar me HomePod

folësit

Unë e konsideroj thelbësore të punoj në atë që ju pëlqen dhe me kë ju pëlqen. Fatkeqësisht sot nuk ka shumë njerëz të privilegjuar që mund ta bëjnë atë. Nëse jeni me fat sa të jeni në gjendje të punoni në vendin e punës që ju plotëson më shumë, ndonjëherë kompania atje ku ushtroni nuk ju pëlqen dhe përfundoni duke mbështjellë batanijen mbi kokë dhe duke e veshur vetë.

Kjo i ka ndodhur Christopher Stringer, një dizajner kryesor industrial i cili pas 21 vitesh punë në Apple, është larguar nga kompania dhe ka krijuar një fillestar për të bërë një altoparlant inteligjent. Ju duhet t'i keni ata shumë mirë të vendosur për të marrë atë vendim, pa dyshim.

Christopher Stringer është një dizajner i shquar industrial i cili është larguar nga Apple pas 21 vitesh punë në Cupertino. Stringer kontribuoi në hartimin e një numri të produkteve të Apple, duke përfshirë edhe produktet e Apple iPhone dhe iPad origjinale, dhe ishte përfshirë në betejën e famshme ligjore të kompanisë kundër Samsung mbi patentat e iPhone.

Stringer ka prezantuar më shumë se 1.400 patenta në Shtetet e Bashkuara dhe është kredituar me risitë në lidhje me iPhone, Apple Watch dhe HomePod. Lista e patentave përfshin regjistrime për sistemin audio hapësinor të altoparlantit të Apple.

Epo, zotëria në fjalë ka vendosur që koha e tij si punonjës i Apple ka marrë fund dhe është larguar nga kompania për të krijuar një fillestar të ri. Me emrin Sing, po mbledh fonde për të prodhuar altoparlantin e saj të ri inteligjent "Cell" për të konkurruar me HomePod dhe altoparlantë të tjerë inteligjentë në treg, me përpunimin e tij superior llogaritës audio.

Folësi i ri do të quhet "Qelizë"

tra mbështetës

Christofer Stringer dëshiron të konkurrojë me HomePod pas 21 vitesh në dizajnimin në Apple.

Syng thotë se ata janë duke përdorur një kombinim të dizajnit dhe cilësisë së zërit për të krijuar një lloj të ri altoparlantësh. kohët financiare. Produkti i tyre i parë, altoparlanti «Qelizë", Do të përdorë" paraqitje gjithëpërfshirëse "dhe një format roman audio për të krijuar një tingull" revolucionar "që" nuk dallohet nga realiteti ".

Siç u shpjegohet investitorëve të saj, Syng planifikon të nisë një sërë folësish, me fillimin fillestar të planifikuar për në tremujori i katërt i vitit 2020. Përveç zgjerimit të gamës së altoparlantëve, Syng gjithashtu pret të forcojë të ardhurat duke licencuar teknologjinë e saj të dhënies për prodhuesit e tjerë të altoparlantëve, si dhe duke krijuar shërbimin e tij të pajtimit.

Deri më tani, fillimi është rritur 15 milionë në fonde, dhe synon të mbledhë më shumë pas hedhjes në treg të pajisjes së parë. Duke marrë parasysh pranimin e madh në mbarë botën të altoparlantëve Echo të Amazon, Google Home dhe pamjen në të ardhmen të një mini më të lirë HomePod, do të jetë e vështirë për "Cell" të fitojë një terren në tregun e altoparlantëve inteligjentë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.