Jennifer Bailey foli për Apple Pay dhe rritjen e saj në 2018

Jennifer Bailey

Në fillim të janarit, Jennifer Bailey, Shefe e Zhvillimit dhe Zgjerimit të Apple Pay, mori pjesë në një konferencë të Federatës Kombëtare të Shitjes me pakicë në Nju Jork, ku ai thelloi në efektin që Apple Pay ka në konsumin e klientëve dhe në dyqanet me pakicë që përdorin këtë teknologji.

Bailey foli për të qëllimi i fshehtë në Apple për të ndryshuar në mënyrë dramatike përvojën e blerjeve të përdoruesve, në të gjitha fazat e tij, përmes iPhone, duke e bazuar këtë ndryshim në aplikacionet, programet e besnikërisë dhe bashkëpunimet midis bizneseve dhe teknologjive të ndryshme që Apple ofron.

mollë-paguaj

Karakteristika të reja të tilla si ato të ofruara nga ARKit, TrueDepth ose Apple Pay, na lejojnë të modifikojmë mënyrën se si i shohim dhe i bëjmë gjërat, duke përmirësuar përvojën tonë në një biznes të caktuar. Në këtë mënyrë, sipas Bailey, "Hapat për të bërë një blerje janë ulur shumë".

Për më tepër, rritja e platformës është një fakt, siç pasqyrohet në numrat e vitit të kaluar 2017, dhe këto të dhëna rriten vetëm gjatë vitit 2018

“Shërbimi filloi me pranimin nga vetëm 3% të shitësve me pakicë në SHBA, por tani mbështetet nga 50% e dyqaneve në të gjithë vendin. Technologyshtë teknologjia më e pranuar e pagesave pa kontakt në botë ".

Me fjalët e vetë Jennifer Bailey, Apple bast fuqimisht në pakicë, të cilën ai e sheh si një mundësi unike për të zgjeruar shërbimin e tij me vlerë të shtuar, jo vetëm në të gjithë Shtetet e Bashkuara, por edhe në të gjithë pjesën tjetër të botës.

“Dyqanet fizike janë një vend i rëndësishëm ku ju mund të ndërveproni ballë për ballë me klientët, ju mund të përqendroheni në angazhimin e klientëve duke i bërë aplikacionet më efikase. Ne mund të zbulojmë dhe blejmë shërbime dhe produkte në një mënyrë të re, nga produktet gjatë gjithë jetës te produktet e rekomanduara me porosi, dhe ne do të vazhdojmë të zhvillojmë. Ne vetë jemi shitës me pakicë dhe ne ndajmë mundësitë dhe sfidat e këtij lloji të shitjes ".

Apple Pay vazhdon të zgjerohet në çdo mënyrë, dhe Kjo dinamikë pritet të vazhdojë edhe në vitin 2018, dhe ne mund të përdorim këtë dhe shërbime të tjera diferencuese.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.