Jony Ive ka nënshkruar 4 ish kolegë të Apple në studion e tij të dizajnit

Jony Ive

Lajmet e fundit në lidhje me Jony Ive dhe Apple eshte nga disa dite me pare, pavarësisht nga fakti se që nga viti 2019 ai nuk është më pjesë e stafit të Apple. Por ka edhe më shumë. Sipas The Information, studimi LoveFrom i Jony Ive Ai ka nënshkruar 4 ish kolegë të Apple.

Po flasim për Chris Wilson, Patch Kessler, Jeff Tiller dhe Wan, kolegët e Jony Ive në ekipin e dizajnit të Apple. Duket se gjërat kanë ndryshuar shumë që kur jam larguar Apple dhe ish kolegët e saj nuk kanë qenë të kënaqur me rrugën që ndjek Apple.

Chris Wilson krijoi Elementet GUI, të tilla si ikonat dhe menutë. Patch Kessler punoi në hartimin e produktit dhe ndihmoi në krijimin e trackpad Force Touch për MacBook. Jeff Tiller është një specialist komunikimi i cili punoi për ekipin e dizajnit të Apple dhe Wan hartoi ikonat e aplikacioneve, ekranet e shtëpisë dhe butonat.

Uncleshtë e paqartë se për çfarë saktësisht po punojnë ata në LoveFrom. Kompania akoma mjaft e rezervuar, duke ndjekur të njëjtën politikë si Apple në lidhje me rrjedhjet.

Në vitin 2020, LoveFrom u raportua të ishte duke punuar me Airbnb për të hartuar "gjeneratën e ardhshme të produkteve dhe shërbimeve të Airbnb" dhe ku jeni duke punuar aktualisht Angela AhrendtsEdhe ish punonjës i Apple dhe se momenti i tij ishte maksimumi përgjegjës për fizik dhe online i Apple.

Kohët e fundit kam mbajtur një fjalim virtual të diplomimit për studentët e Kolegjit të Arteve të Kalifornisë. Unë kam folur për perë e imagjinatës dhe të mendimit të ri gjatë fjalës së tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.