Jony Ive njofton largimin nga Apple

Lajmi erdhi papritmas për tifozët e Apple, por ne jemi të sigurt se kjo ishte diçka që ata kishin diskutuar me Tim Cook, CEO i kompanisë për një kohë të gjatë. Po, Jony Ive, kreu i ekipit të dizajnit të Apple njoftoi disa minuta më parë në një deklaratë se ai do të largohet nga Apple Në ditët në vijim, nuk ka asnjë datë zyrtare nga vetë Ive dhe as nga Apple, por është diçka zyrtare dhe e konfirmuar.

Në këtë kuptim unë kam shpjeguar në deklarata zyrtare i largimit të tij se ai nuk do të shkëputet 100% nga shoqëria e jetës së tij, pasi ai do të vazhdojë të krijojë dizajne për Apple por nga kompania e tij, domethënë, jashtë Apple sikur të ishte një furnizues. Në fakt, dizenjot e Ive kanë qenë gjithmonë brilante dhe ne mund ta shohim punën e tij në Apple që nga koha e Steve Jobs të madh me ata iMac, në iPod, iPhone, iPad, deri në arritjen e kulmit të ëndrrës së Steve Jobs dhe Apple Park me kontributin e tyre në hartimin e tij ... Tani Unë e kam lënë Apple për t'u përqëndruar në kompaninë e tij.

Për momentin Evans Hankey dhe Alan Dye Ata do të jenë të ngarkuar me furnizimin e nisjes së Ive kur të konfirmohet në një datë zyrtare. Unë kam qenë në kompani për rreth tridhjetë vjet, kështu që mund të themi se ai ishte praktikisht që nga fillimi i kompanisë dhe ishte një nga njerëzit që kaloi më shumë kohë me Jobs së bashku me CEO aktual, Tim Cook. Përkushtimi i tij për Apple ka qenë gjithmonë i jashtëzakonshëm dhe tani ai dëshiron të ndryshojë skenën dhe të marrë frenat e kompanisë së tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Charles grecson dijo

    Nooo ... e pamundur jony mos e bëj