Katherine Adams zëvendëson Bruce Sewell në menaxhimin ekzekutiv të Apple

Apple po mbyll vitin fiskal dhe si çdo kompani, ajo përfiton prej tij për të kryer zëvendësime në pozicione menaxheriale. Me këtë rast, ai bashkohet me linjën Apple Katherine Adams i cili zëvendëson Bruce sewell si Vice President i Lartë i Sigurisë Ligjore dhe Globale. Ajo është gruaja e dytë që u bashkua me udhëheqjen e Apple, pas përfshirjes së Angela Ahrendts si drejtuese e biznesit me pakicë në 2014. Adams vjen nga firma Honeywell, ku ajo ka zhvilluar karrierën e saj profesionale për 14 vitet e fundit. Ashtë një shkelje syri nga Apple për të kërkuar barazi, edhe pse si shumica e kompanive të teknologjisë, ajo është akoma larg shifrave përkatëse.

Bruce Sewell del në pension në fund të vitit. 8 vitet e fundit ai është zhytur në një mori betejash ligjore të natyrës së vogël dhe të madhe. Ai është dashur të padisë gjigantë si Samsung, Nokia, HTC ose vetë FBI. Katherine Adams, do të trashëgojë skedarin Qualcomm në të cilin Apple është zhytur aktualisht.

Lajmi u njoftua nga një deklaratë e lëshuar nga vet Tim Cook, i cili bekon Adams, për karrierën e tij të shkëlqyeshme dhe përvojën solide në një larmi çështjesh ligjore në të gjithë botën dhe mbrojtjen e vlerave të përbashkëta me Apple.

CEO i Apple falënderon Sewell për përpjekjen dhe përkushtimin këto 8 vitet e fundit duke ndihmuar në krijimin e një baze për negociata në Apple. Cook është krenar që ka punuar me Sewell, të cilin ai e konsideron mik.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Alcino Oliveira dijo

    joeeeeerrrr 😮 dhe si duket si Tim: f