Kjo është brendësia e Mac Pro të ri. IFixit na tregon

Mac Pro iFixit

Mund të themi se kësaj radhe pajisjet e reja të Apple nuk janë mbyllur plotësisht, vetë përdoruesi mund të shohë një pjesë të brendshme të Mac Pro pasi që kjo është një pajisje modulare dhe për këtë arsye me mundësi për të parë një pjesë të brendshme të saj. Por si gjithmonë iFixit shkon një hap më tej dhe sapo ka hapur ekipin e ri të Apple tregoni se si duket ky Mac i fuqishëm brenda.

Me një ton humoristik për mundësitë e këtij Mac-u të ri, ata gjithashtu na tregojnë se pjesa e përparme nuk është e përshtatshme për të grirë djathin ... Po, ata e kanë provuar që të grij djathin cheedar dhe mbetet i tëri në pjesën e brendshme të raftit, kështu që padyshim që nuk funksionon për të. Duke bërë shaka mënjanë mund të themi se në këtë rast edhe vetë Apple shton një manual për instalimin e kartave të tjera video, RAM dhe të tjera, kështu që Nuk është një ekip që tregon vështirësi për t'u çmontuar.

Mac Pro iFixit

Në mënyrë direkte nga Youtube iFixit çmontoni këtë ekip të ri dhe ofroni përshtypjet e tij:

 

E vërteta është se të gjithë përdoruesit duan të kenë një të tillë dhe logjikisht ky Mac Pro nuk është krijuar për masat, është thjesht një ekip për sektorin profesional ose njerëz që kanë shumë para dhe mund të lejojnë të investojnë më shumë se 6.000 euro në të . Logjikisht, Mac Pro lejon çdo zgjerim falë modularitetit të tij, në mënyrë që kalimi i kohës të mos ndikojë aspak në pajisjet. Këtë herë prerja e njohur ishte më tepër një bisedë informuese nga si të hapni dhe shtoni komponentë në Mac Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.